Първи министър си тръгва от кабинета „Борисв 3“. Обществени поръчки "взеха главата" на здравния министър Николай Петров. Той подаде оставка и премиерът я прие. Министрите се изненадаха, финансовият Владислав Горанов определи оставката като морален акт, а самият проф. Петров се закани да не допусне името му да бъде опетнено.
В държавата ни отгоре се дава примерът „Яж и беж!“, затова корумпирането е обхванало всички нива. Институциите са проядени отвътре, затова и липсва уважението към тях – твърди социологът Мира Радева, с която ще коментираме и защо в България няма усещане за общност и усещане за перспектива.
Хаосът в здравеопазването пречупваме през призмата на поредното напрежение пред здравно заведение – болницата в Пазарджик осъмна под засилена полицейска охрана, а снощи се наложи и намесата на жандармерия. Причината – жители на ромския квартал „Изток“ окупираха здравното заведение заради загинали при тежка катастрофа на пътя Братаница – Ветрен дол. Каква е ситуацията днес и може ли да се овладее агресията, често неправилно насочвана към лекарите? Ще питаме д-р Васил Вълчев, директор на МБАЛ „Пазарджик“.
Дневният център за деца с увреждания в Асеновград има нов дом. За преустройството са осигурени 100 000 лева по европейска програма – репортажът е на кореспондентката ни Емилия Куюмджиева.
И още:
Задълбочават ли се или се решават вътрешните проблеми в БСП? Има ли и колко са фронтовете в партията на социалистите? Идейни конфлиткти или личностни противоречия предизвикаха извънредния конгрес на партията? Какво реши той? Ще питаме пловдивския депутат от БСП доц. Георги Йорданов.
Поглеждаме и към Каталуния, която „виси“ между обявената независимост и замрадената от Мадрид автономия. Ще бъде ли изпратен в затвора Карлес Пучдемон и дойде ли времето на „Европа на регионите“? Разговорът ще е с политолога Калоян Методиев.
Ще говорим и за интереса към инициативата „Писател назаем“, с чиято помощ гимназисти от цялата страна се срещат със съвременни български автори.Може ли контактът с писател да се окаже решаващ за подрастващите? Как се провокира отново вече загубеният интерес към четенето? Разговорът ще е с Диляна Денева от най-големия сайт за книги и четене у нас “Аз чета”, тя е и координатор на инициативата „Писател назаем“.
Въпреки грозните сцени от протеста на „Възраждане“ в събота нормалността в страната ни се завръща. Това коментира политическият анализатор и журналист Иван Тропанкев. Аргументира се с това, че имаме работещо правителство с опозиция, на прага сме на приемането на бюджет 2025, както и на влизането ни в еврозоната. „Докладът за членството..
Община Пловдив ще защитава обществения интерес при финализиране на електронната система в градския транспорт. Това заяви в интервю за предаването „Точно днес“ на Радио Пловдив Ерол Садъков, заместник-кмет на Пловдив с ресор транспорт. Той обясни, че в момента се водят преговори с фирма „Тикси“ за сумата, която трябва да се даде допълнително за..
Смешна е историята дали е вярно, че България е изпълнила критериите и може да влезе в евозоната от 01.01.2026 г., защото става въпрос кога точно се закръгля при изчисляването на критерия. Това заяви в предаването "Точно днес" макроикономистът Георги Ганев . "Когато се опитваш да вкараш аналогова действителност в дигитални цифрови критерии, понякога..
Надзорният съвет на Здравната каса одобри проектобюджета, който е в размер на над 9 милиарда и 400 милиона лева.650 милиона лева са предвидени в бюджета на НЗОК за първична извънболнична медицинска помощ за тази година, а за болнична – 4 милиарда лева. Какво означава това за пациентите и има ли шанс те да получат по-добра извънболнична..
Възможността да се постигне мир в Украйна е като разликата между климат и синоптична прогноза. "Синоптиката много точно ще ни каже какво се случва и какво се очаква за утре, докато климатът казва: "през зимата би трябвало да има сняг". И тук нещата, които се говорят в момента са някакви синоптични събития, които бързо се променят в зависимост..