Според проф. Георги Рачев, климатолог и преподавател, месец юли се очертава като идеалното време за за почивка и море. "Ще има много слънце през юли, ще бъде топло, но се очертава температурата да бъде нормална, като за средата на лятото и месеца . За Пловдив прогнозата е за средномесечна температура над 24 градуса. Като цяло, на много места, температурата трайно ще е над 30 градуса, каза Рачев.
Още на 1 юли в Пловдив температурата може да достигне 36-37 градуса. Следващите дни ще има леко захлаждане, но след това отново времето ще бъде типично лятно - следобед с нестабилна атмосфера и силно петнист характер на валежите. Юли се очертава да бъде с нормални валежи. Възможни са градушки, но не с такъв интензитет, както през последните дни, допълни специалистът.
Това лято няма да бъде дъждовно като 2005 година, нито толкова горещо с рекорди като през 2012 година. Ще бъде нормално лято. Трябва да се пазим от слънцето, възрастните хора не трябва да излизат между 12 и 15 часа. Всички трябва да пием много вода.
През юли ще има много добри условия за почивка на море.
Повече може да научите от прикачения звуков файл.„Парацетамол предизвикателство“ в Тик Ток е поредната опасна тенденция. Според специалистите това предизвикателство е познато от няколко години насам, но в момента отново набира популярност сред тийнеджърите. В Пазарджик лекари спасиха 13-годишно дете, пило прекомерно количество парацетамол. Така се оправдават страховете, че опасното..
Седем паралелки по-малко ще има в 8 клас в Пловдивска област през новата учебна година. Децата са по-малко с 252 от тази година, приемът фиксира 215 паралелки, като ще има 11 нови специалности. От общия брой паралелки 66.51% са професионалните, или 143, което е с 3% повече от миналата година. Само 27 са паралелките с чужди езици и те ще са в..
На 86-годишна възраст почина пловдивският художник Здравко Йончев. За кончината на твореца съобщи в социалните мрежи синът му Илия. Здравко Йончев беше от малцината творци, останали от поколението на великата творческа бохема на Пловдив – Димитър Киров, Жоро Слона, Йоан Левиев... „ Животът е театър! Всеки от нас е намерил..
Няма да има ефект от бойкота на магазините от страна на хората на 13 февруари и цените няма да се понижат. Доходите са тези, които определят цените на хранителните стоки, а за последните 5 години заплатите са се увеличили със 100%. Това коментира финансовият анализатор Светозар Гледачев . „Никакъв ефект няма да има. Ефектът, който се..
Ще се окажат ли надценките на храните и исканията за по-високи работни заплати непреодолими препятствия пред управляващата коалиция? Според политолога и университетски преподавател Любомир Стефанов бюджетът ще предизвика напрежение. "Борисов вече заяви, че това с разходите, това с осигуровките и нарастване на заплатите, трябва да бъде много..