Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Не е изключено партиите на статуквото да съставят кабинет


"Въпреки всички атаки от службеното правителсво към ГЕРБ, те успяха да удържат да са първи или втори. От друга страна хората, които искаха промяна не гласуваха и затова сме свидетели на ниска избирателна активност. Част от тях не приеха краткия мандат на 45-ия парламент и това също отказа част от избирателите да стигнат до урните. Затова ако се стигне до трети предсрочни избори, ще сме свидетели на крах на политическите партии", коментира пред Радио Пловдив ПР-експертът Нидал Алгафари.

Според него мнозинство от три партии е крехко и трудно ще се работи в перспектива. Тезата на експерта е, че в тази ситуация е по- добре трите  партии на статуквото да сформират експертно правителство, преглъщайки обидите през годините. "Дори и партиите на протеста да съставят кабинет той също трябва да е експертен", каза Алгафари.

Той изрази и съмнение дали хората на Слави Трифонов са подготвени са подготвени да поемат такава тежест, защото винаги ще бъдат заложници на другите две партии. "Искат или не искат ще трябва да приемат подкрепата на някоя от партиите на статуквото", подчерта Алгафари.

Той изрази мнение, че на президентските избори ГЕРБ не трябва да издигат кандидат за президент, а да подкрепят кандидата на ДБ, за да бъде победен Румен Радев. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

България върви към засушаване, пролетните валежи са под норма

Водният дефицит вече не е изключение, а нова реалност. Страната ни е близо до трайна водна криза. Според проф. Емил Гачев от БАН България  е в такава географска позиция, че тенденцията е към засушаване. През последните 4 години пролетните валежи в България са значително под нормата, а през юни количествата падат до едва 30% от..

публикувано на 15.07.25 в 10:50

Проблемът с водоснабдяването на Свежен скоро няма да се реши

Жалба  до ВиК Пловдив за системна липса на питейна вода са изпратили жители на село Свежен, община Брезово. Приложена е и подписка с искане за спешни мерки и яснота кога ще се реши проблемът не само с безводието, но и с качеството на водата.  Според жителите на средногорското село водата се спира без да има оповестен график, а когато се пусне е..

публикувано на 15.07.25 в 07:42

Вече цените на имотите растат, от септември с до 12% нагоре

Увеличението на цените на имотите вече е факт. Няколко инвеститора ми заявиха, че още от сега вдигат стойността на това, което предлагат с между 5 и 15%. Това коментира Мирослав Язов, експерт по сделки с недвижими имоти, половин година преди влизането ни в еврозоната.   Според  него от средата на септември хората, които все още имат..

публикувано на 14.07.25 в 10:41
Тони Симидчиева

Очакваме административни трудности за въвеждане на еврото

Как на практика еврото ще влезе в касите на ресторантьори и хотелиери, какви са въпросите, които търговците си задават за наличността, за рестото, за касовите апарати, за разговорите с клиентите и с контролните органи?  Според Тони Симидчиева - собственик на хотел и ресторант, и председател на Регионалната занаятчийска камара - Пловдив,..

публикувано на 11.07.25 в 11:11

Политически драми ще има, но не и последици от тях

Вотовете на недоверие сега заменят цикъла на предсрочни избори, в който бяхме влезнали, смята социологът от "Алфа рисърч" Павел Вълчев. Това, по думите му, сплотява опозицията, но не можем да кажем, че то носи съществена промяна, защото промяна на електоралните нагласи няма. Той отбеляза, специфичното в този  момент и то е, че опозицията е от две..

публикувано на 11.07.25 в 11:00