На 15.02.2025 от 18:00 в Регионалния природонаучен музей – Пловдив ще се състои откриване на първата самостоятелна изложба на младата авторка Камелия Аджеларова – CNA.
Изложбата носи заглавието "Имало едно време..." и ще представи на публиката оригинална художествена техника, разработена от самата авторка. Творбите ще бъдат част от експозицията на музея до 15.03.2025 и ще могат да бъдат видяни в залата за временни изложби.
Защо точно "Имало едно време...", попитахме в неделния ефир самата Камелия Аджеларова.
"Защото така започва може би 99% от всяка една приказка", отговори тя и допълни още:
"Това беше замисъл, така че всички тези животинки, които съм нарисувала да придобият образа на моето детство, защото всички деца обичат приказки. Посетителите ще се потопят в свят, в който традицията и иновацията се срещат, за да създадат нещо наистина уникално. Плексиграфиите са ръчно гравирани изображения, създадени чрез специален метод, съчетаващ деликатната прецизност на ръчната работа с вдъхновението от химичните реакции, които придават на плексигласа неочаквани текстури, форми и светлинни ефекти."
Вдъхновението зад тази колекция идва от магическия свят на детските приказки и притчи – истории, които крият вечни мъдрости и ни пренасят в свят, където фантазията и реалността се преплитат. Всеки детайл в плексиграфиите е внимателно изработен, за да събуди у зрителя емоцията, която изпитваме при среща с любимите ни приказни герои и техните поучителни приключения.
По думите на автора, тази изложба е покана за истинско пътешествие – не само в необятния свят на изкуството, но най-вече в дълбочината на нашето въображение. Тя събужда детското у нас, подтиква ни да мечтаем и да откриваме красотата, скрита в неочакваните форми и светлини. Заповядайте, за да се докоснете до магията на плексиграфиите – изкуство, сътворено с ръце, химия и душа!
Камелия Аджеларова – CNA е родена през 1999 г. Средното си образование завършва в ЕГ „Иван Вазов“ в Пловдив, а висшето – в Националната Художествена Академия със специалност Графика. Творческата си кариера започва с художествено оформление и илюстрации на хумористичен сборник през 2017 г. През 2022г. създава авторски илюстрирани календари и интериорно релефно трипластово художествено пано „Брацигово 130 години град“. От 2015 г. до момента се занимава активно и с фотография.
Камелия бе гост в предаването на Радио Пловдив Клуб "Неделя". Интервюто е достъпно в прикачения звуков файл.В Клуб "Неделя" ни беше гост проф. Стела Динкова от АМТИИ "Проф. Асен Диамандиев", която ще ни разказа за предизвикателството класическо китарно изкуство, българскиият принос в преподаването му, както и за работата с китарният ансамбъл “Академика” и международните му изяви. Относно произхода на класическата китара проф. Динкова обясни пътя на..
Безплатен спектакъл за цялото семейство с 11 виртуози по градски танци от цял свят и уроци по хип-хоп, електро, брейкденс и нови стилове предлага първото издание на откритата програма One Dance City. Тя започва в центъра на града ни на 22 май, а пилотното издание включва класове на артисти от Франция, Индия и Великобритания. Програмата от открити..
„Transformation“, музикалният филм на певицата, композитор и продуцент FLО̀RALYN, направи своята официална премиера на 8 май. Заедно с него беше представен и новият сингъл на певицата–„High“, с който започва филма. „Transformation“ обединява видеоклиповете на пет от песните в дебютния албум – “FIRE: Phoenix”. Визуализациитена “High”, “The..
В навечерието на 24 май заповядайте на среща със стихове и музикални изпълнения в НЧ "Възраждане 1983". "Със стих и ноти в навечерието на 24 май" е празничният рецитал на млади творци, който се открива точно в 18:00, входът е свободен. " Тази година решихме да дадем думата и отговорността на по-млади автори и изпълнители. Затова сме поканили поети,..
С диригента Яна Делирадева се срещнахме, за да ни разкаже за чудесното представяне на хор "Детска китка" в IV-тия международен конкурс Vox lucentis- 2025 в Лука- Италия , откъдето хорът се завърна с две златни отличия и Специалната награда за диригентско майсторство на нашата гостенка. Лука е прекрасно градче в сърцето на Тоскана, разположено..