ЩЕ ВИ НАПРАВИМ СЪПРИЧАСТНИ КЪМ СРЕДНОВЕКОВНИЯ ФЕСТИВАЛ „ЧЕРВЕН“, КОЙТО СЕ ПРОВЕДЕ В ЕДНОИМЕННАТА КРЕПОСТ КРАЙ РУСЕ ОТ 2 ДО 5 МАЙ ЗА ШЕСТА ПОРЕДНА ГОДИНА.
Организатори бяха Сдружение за исторически възстановки ЧИГОТ, Варна, а събитието стана факт с любезното съдействие на РИМ-Русе, към който принадлежи археологическият обект „Средновековен град Червен“.
Във фестивала се включиха също MODVS VIVENDI-Средновековно общество в България, София, както и независими реенактори.
Екипът на предаването АРХЕОЛОГИЯ НА ФОКУС също имаше свой представител – Васил Тенекеджиев. Той успя да се потопи в събитието, облечен в средновековни дрехи и споделяйки общите гозби, приготвени по старинни рецепти. Някъде между носенето на екипировка, помагането за разпъване на шатри, стрелбата с лъкове, мъкненето на ведра с вода за кухнята и пиенето на медовина все пак успя да улови част от участниците за интервю.
Не пропускайте да чуете:
Ясен Ненков, Васил Василев, Илиян Лъсков, Здравко Пеев, Михаил Вълканов и Томислава Миразчийска от ЧИГОТ, както и Калин Йорданов и Александър Шопов от MODVS VIVENDI
…също звук от боен рог, както и средновековна музика.
На 1 септември в "От другата страна" по Радио Варна Специално интервю със Ben Christo (THE SISTERS OF MERCY, DIAMOND BLACK). Представяне на проекта на Йордан Йорданов (ФАНДАНГО) и Göran Edman (KARMAKANIC, екс-Yngwie Malmsteen) "Angel's Touch". Разговор с Венцислав Николов, Алекс Давила и Кирил Максимов за новия сингъл на TERAFLORA..
В „Алея Култура“ на 31 август с Мартин Николов - Първи международен черноморски театрален фестивал „Театърът се вълнува“ на ТМПЦ Варна; - XXI Световен фестивал на анимационния филм – разговор с Радостина Нейкова; - „Свръхчовек“ – изложба на Калоян Илиев – Кокимото; - „13 врати във времето“ – изложба с..
В края на август, когато ухае силно на пъпеши, когато дините са вкусно узрели, а прасковите показват своя най-хубав цвят, все още има часове, благодатно отпуснати от слънцето. За тези, които до момента не са намерили време и пространство за плаж. Да придобият тен, който може и да бъде леко шоколадов без преди това да са станали по-червени от..
На 25 август в "От другата страна" по Радио Варна Специално интервю със Martin van Drunen (ASPHYX, екс-PESTILENCE). Разговор с Цветан Хаджийски от SMALLMAN. Представяне на проекта THE LION AND THE GOAT и синглите "The Fourth" и "The Most" – разговор с Константин Генчев (PHYX, OPHAN). Ангел Симитчиев (EXPECTATIONS, "Amek Collective") за експерименталния..
В „Алея Култура“ на 24август с Мартин Николов - 33 Международен филмов фестивал “Любовта е лудост” – кинокритикът Александър Грозев; - „Бльок“ – премиера на Държавен куклен театър – Варна – среща с екипа; - Премиера на операта „Русалка“ на Държавна опера Варна – разговор с диригента Павел Балев и оперната певица..