Кметът на Варна Иван Портних връчи сертификати на доброволците, участвали в организацията на международната ветроходна регата SCF Black Sea Tall Ships 2016. Броят на доброволците тази година бе около 60 души, а до финалния етап във Варна достигнаха 10 ветрохода. Портних благодари на хората, включили се безвъзмездно в третото домакинство на Варна на международната регата, която е преминала изключително успешно.
„Високо ценим факта, че отново толкова много хора се включиха в това прекрасно морско събитие, което ни донесе много положителни емоции и представи Варна като столица на ветрилата! Гордея се, че доброволчеството е мисия за варненци", каза кметът Иван Портних. Поздравления към участниците в срещата отправи и областният управител Стоян Пасев.
Единствено във Варна, от общо четирите пристанища на регата "Тол Шипс" 2016 , имаше изнесено радио студио на Радио Варна. По време на гостуването на ветродходите от 1-ви до 4-ти октомври, репортерите и водещите на медията излъчваха на живо всичко по-важно и интересно от събитията, съпътстващи регатата.
Освен това Радио Варна имаше и доброволци в медийния център, който получи висока оценка от главните организатори от Sail Training International. Отговорникът на пресцентъра Полин Апълби лично похвали медийния екип за добре свършената работа и доброто сътрудничество между STI и варненските домакини. Основен организатор от българска страна за трети пореден път е кап. Тома Томов.
Тея Николова завърши на 15-о място в полуфиналите на 50 метра бруст за жени на Световното първенство по плуване в Сингапур. 20-годишната варненка при дебюта си на шампионат на планетата на голям басейн, постигна и нов национален рекорд 30.67 секунди. Във втората полуфинална серия тя завърши с по-бавно време от 30.88 секунди и не успя да влезе във..
През нощта ще е ясно и почти тихо. В сутрешните часове в ниските места и около водните басеини е възможно да се образува слаба мъгла. Минимални температури 15°-20°, по носовете до 22°. Утре ще е слънчево, около и след обяд с купеста облачност. Ще духа слаб, в следобедните часове по крайбрежието до умерен вятър от източна четвърт. Максимални..
Български ученици спечелиха 2 златни и 2 сребърни медала от Международната олимпиада по информатика в Боливия, която е най-престижното световно състезание в тази област. Това съобщиха от Сдружението на олимпийските отбори по природни науки, съобщава БНР. Златните медали спечелиха Веселин Маркович (12 клас, Математическата гимназия във Варна),..
В Държавен вестник вече са обнародвани измененията на Наказателния кодекс, част от които са свързани с престъпления, извършени от водачи под въздействие на алкохол или наркотици, информира БНР. Драстично се увеличават глобите, които за някои нарушенията достигат 5 хиляди лева. Част от наказанията са завишени, особено към шофьори употребили алкохол..
В първата неделя на месец август железопътните работници в България отбелязват своя професионален празник – Деня на железничаря. Традицията за неговото честване води началото си от средата на XX век, а изборът на датата е свързан с ключов исторически момент: в началото на август 1888 г. железопътната линия Цариброд – София – Белово е открита за..
В социалното министерство вече има заявления за помощи от пострадали от пожарите. От сряда до петък са подадени 24 молби. Това потвърди министър Борислав Гуцанов пред Нова ТВ. Той обясни, че веднъж има помощ по линията на бедността от 1914 лева, след това от министерството отпускат още 3 000 лева и още 2500 за електроуреди. Така общата сума става..
Днес ще е слънчево, с временни увеличения на облачността следобед. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток, по Черноморието следобед подсилен от бриз. Максималните температури слабо ще се повишат и ще са между 31° и 34°, по Черноморието от 29° до 32°, за Варна около 31°. Вълнение на морето 2-3 бала. Температура на морската вода..