Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Отбелязваме 119-тата годишнина от създаването на Военноморска база Варна

Снимка: БГНЕС

119-тата годишнина от създаването на Военноморска база Варна се отбелязва днес. Базата е създадена със заповед на цар Фердинанд през 1897 година.
Във военноморската база днес бяха вдигнати националното знаме, военноморските флагове и флаговете за разцветяване. Днешният ден се отбелязва и като Празник на Пункта за базиране - Варна.  Командирът на Пунка за базиране капитан първи ранг Георги Георгиев поздрави екипа си и изказа благодарности за съвместното сътрудничество с  командирите на формирование „Корабни отряди и дивизиони” .

"Потенциалът на хората ни е такъв, че ако имат здраве, те ще успяват да реализират и личните си цели, ще успяват и да бъдат адекватни на служебните изисквания. Да са живи и здрави!", каза капитан I ранг Георги Георгиев.

Цялото интервю с командира на Пунка за базиране във Варна капитан Георги Георгиев очаквайте в морското предаване на Радио Варна „Море и бряг” на 23 ноември.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Фоторепортерът на Радио Варна Румен Сарандев спечели наградата за фоторепортаж в конкурса Web Report 2025

В осмото издание на конкурса за чиста журналистика на интернет портала Dir.bg - Web Report 2025, фоторепортерът на Радио Варна Румен Сарандев спечели специалната награда за фоторепортаж. Призът е споделен с украинския му колега Олександър Барон. Репортажът, който е премиран носи заглавието "Винаги верни: Един ден с Морската пехота на Украйна". Снимките..

публикувано на 21.05.25 в 20:22

Фестивал на лавандулата ще се проведе през юни в Генерал Тошево

Национален Фестивал на лавандулата ще се проведе за единадесети път на 21 юни на площад “Бялата лястовица” в Генерал Тошево, съобщиха от общинската администрация. Организатори са местната администрация и Национално сдружение на производители на лавандула. Празникът ще започне с пешеходен преход до лавандулови насаждения и дестилерия в околностите на..

публикувано на 21.05.25 в 19:30

Биткойнът достигна рекорден връх на фона на оптимизма по отношение на законодателството на САЩ

Биткойнът достигна рекорден връх на фона на оптимизма по отношение на законодателството на САЩ Биткойнът достигна рекордно високи стойности, воден от вълната от оптимизъм по отношение на законодателството за криптовалутите в САЩ. Най-популярната криптовалута в света нарасна и достигна исторически връх от 109 499,80 долара, надминавайки предишния си..

публикувано на 21.05.25 в 19:25

Възстановено е движението по ул. "Кракра"

Автобусите по линия 39 на Градски транспорт Варна вече се движат по утвурдения си маршрут, съобщават от общинския превозвач.  По-рано днес движението в района на ул. "Кракра" бе преустановено двупосочно заради потушаването на пожара, който пламна в подпокривното пространство на сградата на бившия дом за сираци "Княгиня Надежда". 

публикувано на 21.05.25 в 19:06

Емил Милев: Няма да има ветрогенератори в Черно море, увери държавата

Няма да се изграждат ветрогенератори в Черно море – това е уверението, което представители на рибарския и туристическия бранш са получили от държавната администрация на среща в Министерството на земеделието. Срещата бе инициирана заради опасения около приетия на 8 май Закон за енергията от възобновяеми източници. „Може би за първи път..

публикувано на 21.05.25 в 18:16

Автобусите по линия 39 не обслужват спирки по ул. "Кракра" двупосочно

Ул. "Кракра" от кръстовището с бул. "Христо Ботев" във Варна е затворена за движение. Автобусна линия 39 не обслужва спирки "Тодор Влайков", "Елин Пелин" и "Христо Ботев" - двупосочно, съобщават от Градски транспорт ЕАД. 

публикувано на 21.05.25 в 18:03

Кметът на Варна поиска държавна подкрепа за повишаване на заплатите в "Градски транспорт“

  Синдикалните организации КНСБ и КТ "Подкрепа“ застанаха зад искането на Община Варна за отпускане на 6,5 млн. лв. от държавния бюджет с цел повишаване на възнагражденията на служителите в Градски транспорт ЕАД – Варна. Това стана ясно след вчерашната срещата между представители на синдикатите и ръководството на общината.  Председателят на..

публикувано на 21.05.25 в 17:45