На 21 февруари жителите на община Балчик могат да дадат предложения относно поемането на дългосрочен общински дълг за реализиране на инвестиционен проект за подобряване на градската среда. От 14.00 часа в администрацията ще се проведе обществено обсъждане, на което общинското ръководство ще представи намерението за поемане на кредит от 5 милиона лева. Благоустройствените дейности са от комплексен характер и обхващат асфалтови настилки, междублокови пространства, бордюри, тротоари и осветление на улици в общината.
Заложени са инвестиции в основен ремонт на кметство Соколово, на Данъчна служба, детската градина в Кранево, нов централен вход на читалище „Паисий Хилендарски. Средства се отделят и за културно-информационен център „Мелницата”. Част от парите са за вложения в градския стадион – завършване на многофункционалната спортна зала и на осветлението, както и изграждане на метална козирка и кабелна линия. С кредита се предвижда съфинансиране рекултивацията на старото сметище. Залага се и вдигане на паметник на светите братя Кирил и Методий в центъра на Балчик.
Постъпилите предложения на публичното обсъждане ще бъдат протоколирани и ще се представят за одобрение на сесия на Общинския съвет.
С поетия кредит от 5 млн.лв. ще бъде покрит дефицитът от средства в бюджета. Утвърденият от местния парламент максимален размер на общинския дълг в края на тази година не може да надвишава 6,5 млн.лв.
Пореден протест се проведе във Варна в подкрепа на задържания кмет Благомир Коцев. Десетки се събраха пред сградата на общината, за да изкажат недоволството си срещу ареста на Коцев и да поискат незабавното му освобождаване. Традиционно се проведе шествие до сградата на Съдебната палата, като по време на него бяха затваряни кръстовища. Коцев пред..
"Когато демокрацията е атакувана в една държава членка, тя е отслабена в цяла Европа", заяви кметът на Варна, Благомир Коцев, в писмо към членове на Европейския комитет на регионите по време на Европейската седмица на градовете и регионите в Брюксел, посочиха от пресцентъра на "Продължаваме промяната". Ако не беше несправедливо държан в ареста вече..
"Няма да счупим ние първи коалицията, но и няма да стоим тук по този начин. Всички си помислиха, че на мой гръб могат да правят каквото искат. Гърбът ми е голям, но хлъзгав", заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов в изявление, направено в централата на партията, предаде БНР. Присъстваха премиерът Росен Желязков, вицепремиерът Томислав Дончев, Рая..
Държавата всяка година да определя пазарни ренти за всяко землище, на база приходи и разходи. За това ще настояват от Добруджанския съюз на зърнопроизводителите, каза неговият председател Радостина Жекова в предаването на Радио Варна POSTFACTUM. По думите й моделът успешно се прилага във Франция и Румъния и може да даде повече предвидимост и..
Всеки пети непълнолетен, употребяващ марихуана, развива психични заболявания, показват научни изследвания. Тази година и у нас са регистрирани фатални случаи - падане от високо и внезапна смърт след пушене на вейп с канабис и синтетични канабиноиди. Това каза проф. д-р Снежа Златев, ръководител на Клиниката по токсикология във Военноморската болница...
Съдийската колегия избра Мариника Чернева за изпълняващ функциите административен ръководител - председател на Върховен административен съд, считано от днес. Решението беше взето единодушно с 9 гласа „за”. С особено мнение бяха Вероника Имова и Боян Магдалинчев, предаде БНР. Досегашният председател Георги Чолаков беше преназначен като редови..
Пореден протест в подкрепа на кмета на Варна Благомир Коцев ще се проведе днес пред сградата на Общината. Сборният пункт ще бъде в 18 часа. " Настояваме за незабавното разглеждане на мярката за неотклонение на Благомир Коцев", посочват организаторите. Припомняме, че в петък, 10 октомври, Софийският градски съд взе решение кметът на Варна..