Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Реформаторският блок не може повече да си сътрудничи с НПСД

Снимка: БГНЕС

Реформаторският блок /РБ/ не може повече да си сътрудничи с Народна партия Свобода и достойнство /НПСД/. Това стана ясно от думите на говорителя на РБ Петър Москов на брифинг след заседание на политическия съвет на блока. Москов заяви, че лидерът на НПСД Орхан Исмаилов е информирал, че партията ще си сътрудничи за предстоящите парламентарни избори с партия ДОСТ на Лютви Местан. Москов каза, че уважават решението на НПСД, но РБ не може да си сътрудничи с ДОСТ.

Решението на РБ е, че сътрудничество на НПСД с партия ДОСТ на Лютви Местан прави невъзможно оставането на НПСД в блока, заяви Москов. Той уточни, че сътрудничество на реформаторите с ДОСТ е неприемливо, защото Местан и хората около него са били част от ДПС - "машина, която водеше корумпирания икономически преход". От РБ имат силни съмнения дали ДОСТ се ръководи на българска територия. Българската политика трябва да се кове в българския парламент, а не в чужди, подчерта Москов. Освен това по думите му РБ не може да комуникира с политически организации, в чиито ръководства има сътрудници на бившата ДС.

Москов подчерта, че РБ високо цени участието на НПСД в блока и приноса им, тъй като е било важно партии с етнически характер да бъдат част от български политически формирования, а не част от капсулирана общност.

Разединената десница води до болка в сърцата на десните избиратели и до катастрофа в управлението на България, заяви Москов в отговор на въпрос. Нямате ли умора всеки две седмици да се появява нова партия, попита той.

РБ ще се яви на изборите различен и разширен, подчерта Москов. Той допълни, че ръката на блока остава протегната към другите десни партии.

В отговор на въпрос на здравна тема Петър Москов заяви, че картово решение за електронна идентификация означава, че някой подготвя някоя фирма да спечели около 70 млн. лв. за въвеждането на картова идентификация. За сравнение той отбеляза, че електронният идентификатор през пръста е бил безплатен за пациентите, а на касата е струвал 400 000 лв.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Промени в маршрута на автобуси по линия 10 заради ВиК-авария

Поради възникнала авария на тръбопровод днес от 19,00 часа автобусна спирка "Хаджи Димитър" няма да бъде обслужвана.  След спирка "Роза" автобусите по линия 10 продължават по локалното платно и на кръстовището с ул. "Подвис" завиват надясно за да се включат по маршрута си, съобщават от Градски транспорт.

публикувано на 18.08.25 в 18:45

Незаконно сметище на ул. "Праскова", шофьори разчистват, за да минат колите им

Нерегламентирано сметище се е образувало на ул. "Праскова" в кв. "Пчелина" във Варна. Незаконно изхвърляне на боклук, включително и едрогабаритни отпадъци, се извършва от месеци, разказа Радослава Сидерова. По думите й на площадката доскоро е имало два контейнера за битов смет, сега поради неясни причини е само един. Проблемът обаче не се изчерпва само..

публикувано на 18.08.25 в 17:25

ПП–ДБ - Варна с позиция срещу откриването на руско консулство до щаба на ВМС във Варна

По информация, потвърдена от Министерство на външните работи, Руската федерация, чрез дипломатическа нота, изпратена от своето посолство в София до МВнР, е отправила искане за откриване на Генерално консулство във Варна, съобщават от "Продължаваме промяната - Демократична България" - Варна в своя позиция. Те посочват, че посоченият аргумент е..

публикувано на 18.08.25 в 17:09

8-годишно дете загина при инцидент с парашут в Несебър

8-годишно момченце от Разлог загина след инцидент с парасейлинг на несебърския плаж, съобщават от полицията в Бургас. Детето е паднало от над 40 метра височина. Въпреки спешните реанимационни действия детето починало. За момента полицията в Несебър е задържала три лица, предоставящи атракциона "парасейлинг", предаде БНР-Бургас. Инцидентът се е..

публикувано на 18.08.25 в 16:10

От утре започва ремонт на ул. „Капитан Райчо“ в район „Младост“

От 19 август 2025 г. започва основният ремонт на ул. „Капитан Райчо“ във варненския район „Младост“. Обновяването ще обхване участъка от бул. „Васил Левски“ до ул. „Под игото“, съобщиха от дирекция „Инженерна инфраструктура и благоустрояване“ към Община Варна. Проектът предвижда пълна подмяна на водопроводната мрежа, нови асфалтова и тротоарни..

публикувано на 18.08.25 в 15:21

Мигрант загина при катастрофа край Шабла след гонка с полицията

Един мигрант от Египет е загинал днес при тежка катастрофа край село Божаново, община Шабла. Инцидентът е станал след преследване от страна на гранична полиция, след като по-рано през деня миниванът не се подчинява на сигнал да спре за проверка.   Около 11.30 часа е подаден сигнал от АПИ за неспиране на автомобил при техен сигнал близо до Каспичан, в..

публикувано на 18.08.25 в 15:18
Снимката е илюстративна.

Гуми и сухи треви горят край Звездица

Гуми и сухи треви горят край село Звездица. Три екипа на пожарната се борят с овладяване на пожара, съобщиха от пресцентъра на полицията във Варна. 

публикувано на 18.08.25 в 14:51