Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Проверяват общините в Добричко готови ли са за изборите

Проверки на всички помещения по общини, в които ще се съхраняват изборни материали и книжа и ще се провежда парламентарният вот на 26 март, ще извърши до 13 март Областната дирекция на МВР в Добрич. Целта е да се установи годността, техническата и физическа охрана на помещенията. Институцията има готовност да поеме денонощната физическа охрана на тези помещения. Това е декларирал директорът на ОД на полицията главен комисар Николай Спасов на проведената в Областната администрация работна среща за подготовка на изборите, съобщи пресцентърът на Областната управа. Във всяко Районно управление на полицията е осигурена възможност да се получават по електронен път и на хартиен носител сигнали за нередности в хода на изборния процес. Проведени са обучения на всички полицейски служители, осигурен е достатъчен брой полицаи, както и служители с полицейски правомощия и са привлечени допълнителни сили. Мобилни групи ще наблюдават за спазване на обществения ред и закона в деня на вота. Създадена е и организация за денонощна работа на Районната избирателна комисия при приемането и обработване на изборните данни след края на гласуването. От РИК уверяват, че в изборния ден ще бъдат осигурени допълнително технически сътрудници за нормалното протичане на приема на протоколите от СИК. Председателят на РИК Добромир Добрев предлага да се осигури навреме търговски обект за сандвичи, кафе и безалкохолни напитки близо до залата за членовете на СИК, които ще чакат ред за предаване на протоколите. От „Информационно обслужване” съобщават, че предстои тестване на системата за видеоизлъчване за предстоящото обучение на членовете на РИК. Извършен е и подбор на оператори, които ще въвеждат данните от гласуването в изборния ден. Осигурена е и необходимата техника.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ
Тома Белев

Тома Белев за наводненията от последните дни: Не природно бедствие, а човешко безхаберие

"Когато в общите устройствени планове реката не е дадена като река, Общината започва да разпродава имотите си. Виждаме, че в Елените 99% е частна собственост, включително и пътищата".  Това коментира за Радио Варна и предаването Пост Фактум Тома Белев от Сдружение "Зелени закони" . В Царево, по думите на Белев, ситуацията е подобна - там имаме..

публикувано на 06.10.25 в 18:15

Областният управител на Добрич задейства системата Bg-Alert

Около 17.00 часа този следобед по разпореждане на областния управител на Добрич жителите на областта получиха съобщение от системата  Bg-Alert заради очаквани обилни валежи, които според синоптичната прогноза ще започнат още през тази нощ. Очаква се тяхното количество да е за 24 часа около и над 100 литра на квадратен метър. Призив да стоят по..

публикувано на 06.10.25 в 17:54

Общини в област Добрич с предупреждение за опасност от наводнения

Националният институт по метеорология и хидрология предупреждава за опасност от възникване на поройни наводнения през следващите 48 часа в област Добрич, конкретно общините Тервел, Крушари, Каварна, Генерал Тошево, Добрич и Балчик.   Става въпрос за района на добруджанските реки: р. Канагьол – във водосборите на р. Хърсовска и р. Ружичка; р. Суха..

публикувано на 06.10.25 в 17:30

Отрицателна за амфетамини е кръвната проба на автомобилния състезател Нейко Нейков

Кръвната проба за наркотици, взета от Нейко Нейков - водач на състезателния автомобил, който участва в рали по планинско изкачване във Варна, е отрицателна. Полевият тест на пилота от ралито край Варна е с позитивен резултат за амфетамин. Чака се кръвната проба Припомняме, че полевият тест, взет на място вчера, беше отрицателен за..

публикувано на 06.10.25 в 16:55

Общините от област Варна са в готовност за поредното влошаване на времето

Националният институт по метеорология и хидрология-МОСВ  издаде предупреждение от първа степен (жълт код) и втора степен (оранжев код) за значителни валежи от дъжд в 24 области от страната. Първа степен (жълт код) за значителни валежи от дъжд с количество 20-35 л/м2 или интензивен валеж от дъжд - над 30 л/м2 за 6 часа е обявен на територията на 14..

публикувано на 06.10.25 в 16:46

До края на октомври можем да си купим климатик с отстъпка чрез Активни потребители

По-скъпият климатик ни излиза по-евтино във времето  До края на този месец може да вземете до 370 лв. отстъпка за качествен климатик чрез асоциация Активни потребители.  В търговската оферта, която потребителите получават, след безплатната регистрация, са включени шест модела с различни мощности на договорена преференциална цена.  Всеки,..

публикувано на 06.10.25 в 16:46