Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Близо 3,5 т нелегален алкохол задържаха от Митница Бургас

Снимка: АМ

Близо 3,5 т нелегален алкохол задържаха митнически служители от Митница Бургас при проверка в три частни имота на територията на Карнобат, съобщиха от Агенция "Митници".

И трите имота са собственост на свързани в роднинска връзка хора. Проверката е направена от митнически служители със съдействието на сектор "Икономическа полиция" в ОД на МВР Бургас на 22 юни едновременно и в трите имота.

Митническите служители проверяват на територията на първия частен имот регистриран специализиран малък обект за дестилиране /казан/ за варене на ракия, в който откриват наличието на 115 литра етилов алкохол. Други 50 литра течност в туби с характеристики на етилов алкохол са открити в таванско помещение във втория частен имот. Рекордно количество от 3 240 литра нелегален етилов алкохол е иззето от третия частен имот на територията на Карнобат- необитаема новопостроена жилищна къща с висока ограда.
Установено е при проверката, че ограденият жилищен имот е приспособен в склад за съхранение на нелегален алкохол и пълнене на бутилки. Там е открит 500-литров PVC-бидон с монтиран кран, съдържащ 300 литра жълтеникава течност с характеристики на етилов алкохол, както и наличието на голямо количество празни бутилки. Други 2 940 литра етилов алкохол са открити в "склада" в пластмасови бутилки по 10 литра.

Цялото количество от 3 405 литра нелегален етилов алкохол е иззето. Не са представени никакви документи за произход и платен акциз на иззетия алкохол. Взети са проби за анализ и след получаване на резултатите от лабораторната експертиза ще бъде образувано административно наказателно производство.

Вероятно нелегалният алкохол е бил предназначен за снабдяване на обекти по Черноморието през туристическия сезон, се посочва в съобщението.
Работата по случая продължава съвместно със служители от "Икономическа полиция" в ОД на МВР Бургас.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ
Варна

Яснослънчева и тиха ще е неделята край морето

Ще преобладава ясно и слънчево време, след полунощ и до обяд на много места ще има мъгла.  Ще е почти тихо, през деня със слаб, предимно югозападен вятър.  Минимални температури между 2° и 7°, по Черноморието до 10°, максимални между 13° и 18°, по-ниски ще останат в местата с по-трайни мъгли, главно по поречието на Дунав.  За Варна минимална..

публикувано на 15.11.25 в 15:01
Тома Биков

Тома Биков: Има една трансформация на международния ред, която може да ни прати в геополитическото нищо

Има една трансформация на международния ред, която може да ни прати в геополитическото нищо. Част от политическия елит не може да осъзнае големите опасности. Ние стоим на границата на западната цивилизация, а това поставя огромни рискове пред нас. Това коментира Тома Биков, народен представител, журналист и политолог в предаването на Радио Варна..

обновено на 15.11.25 в 12:40

Протест във Варна срещу жестокостта над животните

На площад "Независимост" пред Съдебната палата в град Варна се проведе протест срещу жестокостта над животните.  Чуйте повече в прикачения звук: Протестът е официално съгласуван с Община Варна. Той е организиран във връзка със жестокостта, упражнена и довела до смъртта на кучето МАЯ преди броени дни в София.  Ние се присъединяваме към..

публикувано на 15.11.25 в 11:43

Тежка катастрофа взе три жертви на АМ „Тракия“, има промени в движението

Трима души са загинали и един е ранен при тежко пътнотранспортно произшествие на АМ "Тракия", съобщиха от МВР. Инцидентът е станал в 9:06 часа тази сутрин. По първоначални данни катастрофата е станала на км 208+500, в участъка между Стара Загора и Нова Загора. Сблъскали са се два леки автомобила, предава  БНТ. Раненият пътник е транспортиран в..

публикувано на 15.11.25 в 11:33

Мощи на грузинския светец Гавриил Ургебадзе ще бъдат изложени за поклонение във Варна

Лични вещи и икона с мощи на свети Гавриил Ургебадзе пристигат днес в страната ни. Те са изложени в митрополитския катедрален храм "Св. великомъченица Неделя", където в момента българският патриарх Даниил отслужва света литургия. Св. Гавриил Ургебадзе е канонизиран за светец от Грузинската православна църква през 2012 г. Св. Гавриил е живял..

публикувано на 15.11.25 в 10:24

191 от 240 народни представители са имали неоправдани отсъствия от пленарни заседания през октомври

Общо 191 от 240 народни представители са имали неоправдани отсъствия от пленарни заседания през октомври, показва справка, публикувана на сайта на Народното събрание.  Това е ръст с 86 депутати спрямо септември, когато 105 народни представители имаха неоправдани отсъствия. ГЕРБ-СДС е парламентарната група, от която са отсъствали най-много депутати –..

публикувано на 15.11.25 в 09:48
Деница Сачева

Коледни добавки за пенсионерите тази година не са планирани, каза Деница Сачева

Коледни добавки за пенсионерите тази година не са планирани, възможностите на бюджета в това отношение са силно ограничени.  Това каза заместник-председателят на парламентарната група на ГЕРБ-СДС Деница Сачева в ефира на Нова телевизия.  По отношение на внесените в Народното събрание три проектобюджета - на държавата, на касата и на ДОО, Сачева каза,..

публикувано на 15.11.25 в 09:43