Първото нещо, което човек обикновено пие сутрин е кафе. Днес ще Ви предложим няколко комбинации на кафе с подправки, за да пробвате нещо по-различно някоя сутрин. Илияна Петкова предлага кафе, сорт - 100% арабика, подправено с различни подправки – индийски, традиционни и др. Още за тях ни разказва в непринуден разговор рано тази сутрин:
Аз специално не съм човек, който редовно да пие кафе, но пък много харесвам вкуса му. Харесвам по-скоро вкуса на кафе, смесено с различни млека - с кокосово, оризово, бадемово. Добавила съм напитка, която не е толкова силна като кафето, за да могат да я пият хора,които не понасят добре кофеина. Дори децата могат да я пият. Прави се от ръж и цикория и към нея също се добавят различни видове мляко, подправени с канела.
Какви са отзивите от хората, които за първи път пробват такава комбинация?
На повечето, с много малки изключения, много им харесва. Дори когато усетят аромата направо са очаровани, което много ме радва. И започват допълнително да ме разпитват как да ползват други видове млека у дома. Друго интересно, което съм измислила е напитка с Рожков. Това е продукт, който представлява стърготини от дърво. Те се смилат много на ситно и стават като брашно. Вкусът му наподобява този на какаото, но е малко по-различно. Хората, които се спират пред машината ми за кафе се интересуват за какво друго могат да го ползват и аз им обяснявам, че могат да си правят всякакви сладка с него. Дори могат да заместят какаото с Рожков. По-полезно е за децата. Няма това действие на превъзбуждане, което се съдържа в какаото, примерно.
За още по-голям избор включих още нещо - индийско кафе. Прави се, разбира се с с индийски подправки. Този вид кафе много впечатлява дамите. Вкусът му е пиперлив.
А съставките променят ли много традиционния аромат на кафето?
Не чак толкова. Аз не слагам твърде много от подправките, а колкото да оставят едно странно и приятно усещане във вкуса. Самият аромат даже става много екзотичен. Ползвам кафе, което е 100% арабика, тъй като той е най-висок клас и не чак толкова силно.
Книгата „Три погледа върху Съединението от 1885 година“ беше представена във Варна през тази седмица. Автори са историците Милко Палангурски, Веселин Янчев и Петър Стоянович. Разговаряхме с двама от тях – професорите Палангурски и Янчев, но не само за самата книга или за това какво е казано и какво не за Съединението. Постепенно предмет на..
Инцидентът във Варна, при който насъскани от стопанина си питбули, убиха домашен любимец и раниха човек , са резултат от езика на омразата който се насажда от политическите ни елити. Това каза в ефира на предаването ПФ д-р Ивайло Митковски, председател на варненската организация на ДСБ. По думите му, така наречения елит на нацията, със своите..
Между 12 и 15 лева за килограм се търгува на дребно медът в Балчик. Изкупната му цена на едро в момента е около 5 лева при искани от пчеларите поне 5.70 лева на килограм, коментира председателят на пчеларското дружество „Пчела – Балчик 2019“ Стойко Василев. При миналогодишна изкупна цена около 4.20 лева и на дребно около 10-12 лева за килограм,..
Интервю с Hans Magnus "Snah" Ryan (MOTORPSYCHO) Интервюто с Hans Magnus "Snah" Ryan от MOTORPSYCHO го бях забравил. Буквално. Подсети ме публикация във Facebook за предстоящия концерт на групата в България. Името на бандата ми прозвуча адски познато. Разрових се в архива и открих, че през 2021 година съм разговарял с Hans Magnus "Snah" Ryan..
Интервю с Matt Barlow (ASHES OF ARES, екс-ICED EARTH) Няма да обяснявам кой е Matt Barlow, най-меланхоличният глас в метъла. Няма да обяснявам кои са ICED EARTH. Няма да обяснявам какво представлява албумът „The Darka Saga“. Само ще отбележа, че по покана на „BGTSC“ на 10 октомври в софийския клуб „Mixtape 5“Matt Barlow и сегашната му група..
Поддръжката на един язовир се извършва целогодишно и не трябва да се пестят средства, коментира за Радио Варна Валентин Георгиев, който стопанисва яз. „Николаевка“ в община Суворово. На първо място е почистването на всички хидромелиоративни съоръжения, но много от концесионерите на язовири не го правят, тъй като е скъпо и трудоемко, посочи..
"Когато в общите устройствени планове реката не е дадена като река, Общината започва да разпродава имотите си. Виждаме, че в Елените 99% е частна собственост, включително и пътищата". Това коментира за Радио Варна и предаването Пост Фактум Тома Белев от Сдружение "Зелени закони" . В Царево, по думите на Белев, ситуацията е подобна - там имаме..