Музикантите от „Симфониета“ репетират в Концертното студио за предстоящия утре вечер /22.07.2017 г./ концерт „На нея с обич! Емил Димитров“. Оркестърът този път се води във Варна от Христо Павлов. Зрителите ще имат привилегията да чуят за първи път емблематични песни на Емил Димитров в изпълнение на симфоничен оркестър.
Оркестър „Симфониета София“ е създаден през 1972 г. Идеята е на именитите ни цигулари Дина Шнайдерман и Емил Камиларов. Първоначално той се нарича "Български камерен оркестър", след 1987 г. - "Колегиум музикум Банкя", а през 2003 г. се разширява като "Симфониета София".
Постоянни диригенти на състава са били Дина Шнайдерман, Никола Върбанов, Людмил Дешев.... Гостували са диригентите Васил Казанджиев, Кампанис Самарас, Александър Мират и Никос Цуклос от Гърция, Константин Илиевски, Валери Вачев, Емир Нурханович /Босна и Херцеговина/, Улрих Керн /Германия/. Съставът е носител на наградата за върхови постижения в музикалното изкуство "Кристална лира" през 2001 година.
С преобразуването през 2006 г. в "Симфониета София" със столична оперна сцена", оркестърът получава възможност да поставя и камерни оперни заглавия, да обхване цялостно класическия и романтичния оркестров репертоар, да изпълнява популярни оперети от 18-и, 19-и и 20-и век. В събота вечерта варненската публика ще чуе музикантите от „Симфониета“ в "некласически" стил, но с класически аранжименти на естрадните хитове на Емил Димитров.
Минути от репетицията на оркестъра в Концертното студио на Радио Варна може да видите във фейсбук профила на Радио Варна или в този в YouTube.
Партия МЕЧ и коалицията ПП-ДБ са се договорили, че през септември ще бъде внесен вот на недоверие на правителството за провал в сектор вътрешен ред и сигурност. Мотивите ще бъдат допълнително прецизирани, обясни лидерът на МЕЧ Радостин Василев, по чиято инициатива се водят преговорите. "Разговаряме в момента "Продължаваме промяната - Демократична..
Потушен е пожарът между Балчик и Каварна. В гасенето на огъня са се включили горските служители при Държавно ловно стопанство Балчик и пожарните в Балчик и Каварна. Всекидневно се отчитат запалвания в горски територии, но добрата новина е, че се хващат навреме. Вчера е гасен огън между селата Оброчище и Църква, а в предишните дни – край Крапец,..
Варненският окръжен съд определи най-тежката мярка за неотклонение – „задържане под стража“ спрямо 36-годишен лекар - хирург, от Варна. Той е привлечен като обвиняем за организиране и ръководене на престъпна група за разпространение на наркотици. Престъплението е извършено в продължителен период – от месец май 2024 година до 21 ноември 2024 г...
Представители на Министерството на туризма, Министерството на икономиката и индустрията, Комисията за защита на потребителите и на туристическия бранш се събраха в сградата на Министерство на туризма на работна среща, за да обсъдят въпросите на сектора във връзка с приемането на страната в еврозоната, съобщиха от пресцентъра на ведомството. Основна..
Случаи на противозаконно отнемане на моторни превозни средства разкри полицията във Варна. Служители на Трето Районно управление са задържали 26-годишен мъж от Каменар - известен на органите на МВР, осъждан, който за кратък период отнел два автомобила, собственост на 60 и 63-годишни жители на Варна. Превозните средства били паркирани на пазар в жк..
Европейската комисия започна три отделни процедури по нарушение срещу България, като изпрати официални уведомителни писма заради неизпълнение на задължения по транспонирането на ключови европейски директиви, съобщава БНР. България не е съобщила на Комисията мерки за пълно прилагане на директивата за криминализирането на нарушаването на санкциите на..
Мъж се удави на централния плаж в Балчик. Инцидентът е от вчерашния ден. Пристигналият на място медицински екип е удостоверил смъртта, съобщават от спешното отделение в Балчик.