Варненка изпрати сигнал и снимки до редакцията на Радио Варна като ни информира за голямо количество боклук, който е изхвърлило морето на Централния плаж във Варна, непосредствено пред плажните барове. Действието се развива в понеделник вечерта след падналия пороен дъжд предния ден.
"Куп от използвани мокри кърпи, дамски принадлежности и какво ли още не... плуваха във водата, както плуват водораслите", описа гледката Маргарита.
Тя заедно с други съвестни граждани са се постарала да съберат поне част от отпадъците от морето и да ги изхвърлят.
Целият разказ от първо лице на Маргарита Въкова пред Радио Варна може да чуете в прикачения звуков файл:
Днес ще преобладава слънчево време, но привечер от запад ще се заоблачи и през нощта срещу четвъртък над Североизточна България ще има условия да превали и прегърми. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток, следобед по Черноморието подсилен от бриз. Максималните температури във вътрешността слабо ще се понижат спрямо вчера и ще са..
Инициативата „Правосъдие за всеки“ организира протест под надслов „Вън Сарафов, бухалката на Пеевски!“. Той се провежда тази вечер пред Съдебната палата и ще премине в шествие до историческата сграда на Народното събрание и до Орлов мост, съобщава БНР. Протестът е провокиран от решението на Прокурорската колегия да остави безсрочно Борислав Сарафов..
Ози Озбърн, легендарният фронтмен на Black Sabbath и една от най-емблематичните фигури в рок музиката, почина на 76-годишна възраст, предаде Гардиън. Семейството му съобщи: „С дълбока скръб, която думите не могат да опишат, съобщаваме, че нашият любим Ози Озбърн почина тази сутрин. Той беше заобиколен от семейството си и любов. Молим за уважение към..
Тежък пътен инцидент е възникнал снощи около 21.40 ч. на спирка „Севастопол“, посока центъра на Варна, съобщават от пресцентъра на Министерството на вътрешните работи. По първоначални данни, 19-годишен водач на „Опел Астра“ блъснал спрелия пред него л.а. „Дачия Лоджи“, който пък от своя страна ударил стоящия пред него л.а. “Тесла“. В резултат на удара..
Два леки автомобила са изгорели и два са с щети, след като в едната е възникнал пожар пред блок 21 в квартал "Владислав Варненчик" във Варна. Няма пострадали хора, съобщи Николай Костадинов, кмет на района.
Катастрофа между лек автомобил и микробус е възникнала около 14 часа днес на бул. "Цар Освободител" във Варна, срещу голям автомагазин, съобщиха от пресцентъра на варненската полиция. Лекият автомобил е управляван от 37-годишна жена, която движейки се посока жк „Владислав Варненчик“, в близост до пешеходната пътека, губи управление и навлиза в..
Правителството иска до края на следващата седмица в парламента да бъдат приети промените в Закона за еврото. Това заяви премиерът Росен Желязков, цитиран от БНР, на свиканото от него заседание на Механизма за координация на наблюдението и контрола във връзка с въвеждането на еврото в България. "Затова до ваканцията на парламента този..