На 27 август се навършват 48 години от обявяването на селата Девня, Река Девня и Повеляново за един град – Девня. По този повод общината ще домакинства на VI кръг от Националния шампионат по автокрос, който ще се проведе на 26 и 27 август в местността Глиган чешма.
Уникалното за Варненска област събитие, което се организира от Българската федерация по автомобилен спорт, Община Девня и АСК "Търговище Авто 2001", ще премине под мотото "Да спрем войната по пътищата".
23 екипажа от цялата страна ще премерят сили на 1050-метровата писта край Девня, съобщи кметът Свилен Шитов, който е председател на организационния комитет на "Автокрос Девня – 2017". Състезателите ще спорят за медалите в два класа – Бъги (до 1600 куб. см) и Супербъги (над 1600 куб. см). В събота от 13 часа започват свободните тренировки и квалификации за място, а в неделя от 10 часа ще бъде даден стартът на надпреварите.
Организаторите са подготвили и специални атракции за публиката – кросови мотори ще препускат по трасето, за да вдигнат до краен предел адреналина на хората, родени с бензин в кръвта. Малчуганите от възродения девненски мотоклуб "Марцианопол" и деца на състезатели ще премерят бързина и умения с АТВ-та в две категории – "Джуниър" и "Биберон". По този начин те ще напомнят, че мястото на четириколесните мотори е на пистата, а не по улиците на градовете и селата.
Всички девненци, гости на града и фенове на автомобилните спортове са добре дошли да станат част от вълнуващото събитие.
Богата и разнообразна програма за празника на Варна - 15 август Свето Успение Богородично, очакват варненци и гости на града. Тя обхваща дните от 15 до 17 август, а събитията са на няколко различни локации и включват музика, спорт, изобразително изкуство. Всички прояви от празничния афиш са напълно безплатни за варненци и гостите на града. В основната..
21-годишният водач, който вряза управлявания от него автомобил в автобус на градския транспорт на кръстовището на столичните булеварди "Възкресение" и "Константин Величков", е задържан. Това потвърдиха за БНР от СДВР. При удара на автомобила в автобуса загина един човек, а шестима бяха ранени. Трима от тях са с опасност за живота. В момента мъжът..
Протестиращи спират достъпа на коли до Морската градина във Варна. Искането им е да се спазва общинска наредба, която забранява движението на автомобили в Приморския парк. Акцията е в памет на загиналите деца на пешеходни пътеки и по пътищата. Организирахме протестът на празника на Варна, защото точно днес Морската градина трябва да бъде затворена за..
Ремонтът на басейн "Юлиан Русев" в ПК "Приморски" ще започне на 9 септември и ще продължи между 2 и 3 месеца. Това бе уточнено на спешна среща между плувните клубове в града и общинската администрация. Общината е осигуриla финансиране за химичесkи препарати, тъй като обществената поръчка за тяхната доставка се обжалва. Общината ще търси спонсори за тези..
Екипът на Министерството на труда и социалната политика вече работи по предложения за бюджета за 2026 година, като основен приоритет е повишаването на обезщетенията за втората година от отглеждането на дете, както и на помощта за раждане на първо, второ и трето дете. Това заяви министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов пред медии във..
Във връзка с постъпило заявление за организиране на шествие преди футболната среща между ФК „Спартак 1918“ и ПФК „Черно море“, на 16 август (събота) ще бъдат въведени следните временни промени в организацията на движението: -От 17:40 ч. до 18:30 ч. ще бъде преустановено движението на автомобили по бул. „Цар Освободител“ в участъка от кръстовището с..
Във варненския катедрален храм „Успение Богородично“ е Богородичната мозаечна икона „Геронтиса“ (Духовна старица). Тя е донесена на 26 декември 2012 г. , с благословението на тогавашния Варненски и Великопреславски митрополит д-р Кирил, от манастира „Пантократор” на Света Гора Атон. Пресвета Богородица е изобразена в молитвена поза в цял ръст...