Уличната библиотека "Рапана" посрещна първите си читатели на входа на Морската градина във Варна. Книгите са подредени в павилион с формата на морски охлюв, която не е избрана случайно. Търсена е символика, но и възможност да събере повече издания. А това се оказва необходимо, защото още в първите часове от откриването на уличната библиотека дарителите са много. Още докато изграждали съоръжението, хората питали за какво е как могат да станат съпричастни на идеята.
Цял куфар с книгите на своята баба донесе Станимир от Варна, който в момента е архитект в столицата.
Хората се интересуват от четене, но и даряват, надяваме се скоро да запълним капацитета на уличната библиотека от 900 книги, сподели един от инициаторите Ибрим Асанов. Интервю на Габриела Гаврилова.
Уличната библиотека ще остане на входа на Морската градина до октомври.
Пореден протест с искане за справедливост и истината за смъртта Явор Георгиев, който почина в края на миналата седмица след задържане от полицията и отвеждане в психиатрията на УМБАЛ „Св. Марина", се проведе днес във Варна. Стотици се събраха пред сградата на Окръжния съд, но след това се включиха в мирно шествие до Аспаруховия мост. Приятели и..
Текущи ремонти и рехабилитация на пътища, тротоари и елементи от градската среда вървят тези дни навсякъде във Варна. Особен фокус са централните части на града, посочва кметът Благомир Коцев в публикация във Facebook. Тази вълна е една от последните в настоящия рамков договор за текущи ремонти и поддръжка (ТРП), уточнява той и допълва, че..
Липсата на млади кадри в сферата на туризма у нас е свързана не само с демографската криза, но и с недостатъчните стимули за тях от страна на държавата, както и с факта, че голяма част от младежите са зависими от хазарт. 120 000 млади хора са с просрочени кредити и с дългове към частен съдебен изпълнител, което е отблъскващо за работодателя. Това..
Дали ще има ефективен протест на шофьорите от „Градски транспорт“-Варна ще бъде решено на общо събрание на синдикалните членове на КНСБ и Подкрепа следващата сряда. Т ова съобщи във Варна Тодор Капитанов, заместник-председател на КНСБ, който се срещна с Христо Рафаилов, заместник-кмет на община Варна. Срещата обаче не е дала положителен..
Двамата полицаи от Второ РУ на МВР във Варна, срещу които има образувана дисциплинарна проверка по случая с Явор Георгиев, бяха разпитани в присъствието на адвокатите си. Стилян Любославов, адвокат на полицай Ивайло Ненов коментира, че призовава обществеността и медиите да изчакат окончателните заключения по разследването и обявяването на..
На двете крайности - повече високи оценки и повече двойки. Такава е равносметката на балчишкото средно училище „Христо Ботев“ след излизането на резултати от матурите тази седмица. Въпреки че резултатите като цяло са по-високи от средните за областта, не сме удовлетворени, защото випускът е силен, а двойките са повече спрямо м.г., обобщи директорът..
МВР предвижда промени в указанията за използване на боди камерите от полицаите, както и допълнително обучение на служителите за действия при задържане. Това стана ясно на среща на ръководството на министерството и синдикатите, предаде БНР. "Беше обърнато особено внимание на използването на боди камерите, които преди всичко защитават полицая и..