Поредният етап на кампанията за изнесени офиси на ЕНЕРГО-ПРО ще започне с посещение на малки населени места, в които вече бяха организирани приемни по-рано през тази година, но поради висок интерес от жителите в района, ще бъдат посетени отново. Това са селата Дуранкулак, област Добрич, Крушето и Константин, област Велико Търново. Изнесените офиси ще бъдат проведени на 04.09.2017 г. в село Крушето, на 05.09.2017 г. в село Константин и на 12.09.2017 г. в село Дуранкулак. Приемните ще отворят врати от 10.00 до 14.00 часа, а самите срещи с клиентите ще се осъществят с любезното съдействие на местната администрация, която предоставя на ЕНЕРГО-ПРО удобно помещение в кметството на съответното село.
Инициативата за изнесени офиси традиционно стартира през пролетта, като през първите етапи тази година бяха посетени общо 42 малки населени места на територията на 5 области. Специалистите на ЕНЕРГО-ПРО консултираха и предложиха услуги на компанията на повече от 1500 клиента.
По време на изнесените офиси клиентите могат да стартират процедура по смяна титуляра на партидата, да получат консултация за процеса по присъединяване на нов обект към електроразпределителната мрежа и да се възползват от другите услуги на компаниите на ЕНЕРГО-ПРО. Единствено няма да има възможност за заплащане на тарифи и услуги в самия изнесен офис. За да се възползват от услугите на приемните по места, клиентите следва да носят документ за самоличност и за собственост на имота. Специалистите на компанията ще използват срещата си с всеки клиент, за да подновят при необходимост данните му в клиентската система, което създава възможност за бърза и по-ефективна комуникация между компанията и нейните клиенти.
Кампанията за изнесени офиси на ЕНЕРГО-ПРО ще продължи през месец септември с посещение в 10 малки населени места на територията на областите Шумен и Търговище. Графикът за провеждането на срещите с клиенти ще бъде предварително публикуван в интернет страницата на компанията.
Усложнява се пътната обстановка във Варненско. Пътят Варна - Добрич е затворен поради аварирал ТИР в района на Аксаковска панорама. Специализирана техника работи на терена на произшествието, за да бъде извлечен тежкият камион. Очаква се до час пътят да бъде отворен за движение, съобщават от Областна администрация. Към 21 часа пътят е още затворен..
В община Аксаково град Игнатиево и селата Припек, Слънчево, Доброглед са без ток поради скъсан далекопровод. По всяка вероятност без ток е и с. Баново, община Суворово ( захранва се от същия далекопровод) работи се по отстраняване на аварията. Втори скъсан далекопровод пък остави на тъмно селата Въглен и Яребична.
До края на февруари, България ще отправи официално искане към Европейската комисия и Европейската централна банка за изготвянето на извънредни конвергентни доклади, стана ясно след участието на министъра на финансите Теменужка Петкова в заседанието на Еврогрупата в Брюксел. Страните от нея потвърдиха постоянната си подкрепа за амбицията на България за..
Приоритет пред Министерството на образованието и науката е да бъдат променени учебните програми, обмисля се и въвеждане на задължителна матура по математика след 12 клас. Това каза образователният министър Красимир Вълчев в обзорното предаване на Радио Варна "Позиция". Той посочи, че на първо място трябва да се промени програмата по математика, като се..
От Националния институт по хидрология и метеорология издават предупреждение от първа и втора степен за поледица на територията на общините в областта, с изключение на трите морски – Шабла, Каварна и Балчик. Заместник областният управител Живко Желязков отправя апел към жителите на област Добрич да бъдат внимателни при пътуване, да тръгват с подготвени..
Предприемат се мерки по ограничаване на паркирането на автомобили в междублоковото пространство между ул. „Македония“ №116, 122, 124, ул. „Н. Державин“ и бул. „Цар Освободител“ №77. Причината е опасност от срутване на плоча на подземни гаражи. Това стана ясно на днешната оперативна среща при кмета на Варна Благомир Коцев. В кметство "Одесос" са..
От началото на годината досега от Областната дирекция на МВР във Варна са задържани и иззети 391 вейп устройства с наркотично вещество и 192 милилитра течност, съдържаща канабиноиди, образувани са четири досъдебни производства, през миналата година образуваните досъдебни производства са две, а иззетите капсули с течност, съдържаща..