Министър-председателят Бойко Борисов ще се срещне с полския премиер Беата Шидло, която пристига на официално посещение в България. Двамата ще проведат среща на “четири очи”, която ще бъде последвана от пленарни разговори между правителствените делегации.
Основни теми на разговорите са развитието на двустранното сътрудничество с акцент върху икономическите отношения, както и приоритетите по време на Българското председателство на Съвета на ЕС, миграционният натиск към Европа и охраната на външните граници, както и други въпроси от европейския дневен ред. По-късно двамата министър-председатели ще отправят официални приветствия на Българо-полския бизнес форум в София Тех парк. По време на официалното си посещение полският министър-председател Беата Шидло ще се срещне и с председателя на Народното събрание Димитър Главчев.
Припомням, че в началото на септември полският премиер Беата Шидло се противопостави твърдо на миграционните квоти за преразпределяне на мигранти между страните членки и нарече диктат позицията на Европейския съюз. Шидло определи като шантаж обявеното намерение от страна на съюза да ограничи европейските средства за Полша в отговор на твърдата позиция. "Европейските фондове и кохезионната политика са стълбовете на ЕС също както свободата на движение на стоки и услуги. Ние имаме право на това.“, категорична бе Шидло.
Загасен е пожарът в района на Провадия. Отворени за движение са пътищата Провадия - Кривня и Провадия - АМ "Хемус", предаде репортер на Радио Варна. Припомняме, три екипа на пожарната бяха изпратени на мястото на разразилата се огнена стихия. Горяха оранжерия и сухи треви.
Водач на тротинетка се блъсна в автобус от градския транспорт по линия 13. Инцидентът е станал около 17:45 часа, след спирката на Катедралата, на пресечката на ул. "Ген. Колев" с бул. "Вл. Варненчик", видя репортер на Радио Варна. Заради произшествието временно е променен маршрутът на автобусите, които сега минават по ул. "Дрин". По думите..
Бившият кмет на столичния район "Младост" Десислава Иванчева напусна затворническото общежитие в Сливен, където излежаваше шестгодишна присъда за корупция, предаде БНР. Пред журналисти на излизане от затвора Иванчева каза, че бърза да се прибере при детето си. Тя благодари на вицепрезидента Илияна Йотова. По-рано днес от президентската администрация..
Мерките срещу евентуалната спекула от страна на търговците във връзка с членството на България в еврозоната ще важат до 8 август 2026 година, а не до края на следващата година, както първоначално се предвиждаше, предаде БНР. Това прие на второ четене Комисията по бюджет и финанси с измененията на Закона за въвеждане на еврото. Бизнесът ще има..
Пожар в района на Провадия затвори пътища. Горят сухи треви и оранжерия. Заради задимяването е спряно движението на пътя Провадия - Кривня. Затворен е и участъкът, който отвежда към АМ "Хемус". Няма опасност от разрастване на стихията, съобщават от ОД на МВР - Варна. На място на огненото произшествие са изпратени три екипа на пожарната и един на..
Заместник-кметът Павел Попов остава на позицията изпълняващ функциите кмет на Варна. Върховният административен съд остави в сила решение на Административен съд - Варна, с което не е разгледана подадена от председателя на Общинския съвет – Варна жалба срещу кметската заповед. ОбС-Варна с частна жалба до Върховния административен съд заради казуса..
Министерството на културата обяви конкурсна сесия по Програма „Помощ за книгата“ за 2025 г., за финансиране на творчески проекти в областта на книгоиздаването в следните направления: 1. Българска и преводна художествена литература; 2. Българска и преводна хуманитаристика; 3. Литература за деца и юноши; 4. Културно наследство и..