През тази седмица се сетих за култовия сериал „17 мига от пролетта”, в него, знаете, Щирлиц тотално объркваше Третия райх, в последните дни на Втората световна война. А се сетих, защото направих една такава не много пряка, но пък и не чак толкова далечна връзка с новините, които вчера произведоха депутатите в Българския парламент. Първо те работиха, е не 17 мига, но 17 минути. Та казвам си, да не са докарали пресни кюфтета в депутатския бюфет, че народните любимци бързат толкова. А причината, макар и завоалирано обяснена от управляващи и опозиция, се оказа също толкова прозаична, като елитното депутатско кюфте. Оказва се, че май няма законопроекти, които да се разглеждат в пленарна зала. Поне Антон Кутев от БСП твърдеше това. И още, че работата, която можело да се свърши да един ден, била разпределена за три дни, така че парламента да покажел колко активно работи. Обяснението на Цвета Караянчева от ГЕРБ пък ме остави дълбоко замислен: "Нали трябва да правим качествено законодателство, а не да бързаме, да пришпорваме нещата", коментира тя. Госпожо Караянчева, това, че един законопроект се приема бавно, не го прави по-качествен, просто показва капацитет, желание, професионализъм и на вносители и на обсъждащи, и на приемащи, мисля си аз и докато се възмущавам, на екрана на телевизора се появява втората причина заради която се сетих за „17 мига от пролетта”, за ченгета, разузнавачи, държавна сигурност и...строжери на морала. Та тъкмо се пресегнах за валидола и...реших, че ще ми трябва още един. Защото на екрана изгря Антон Тодоров, който с типичната си скромност, по която мога да го сравня само с Тръмп, обясняваше че приел номинацията за шеф на Комисията по досиетата. Същият Антон Тодоров, който преди години така ругаеше ГЕРБ, че и Хю Хефнър, лека му пръст, ако го чуеше щеше да се изчерви от срам. Изпих си и втория валидол и заспах. Сънувах Щирлиц и беше интересно – друго си е майстор да те пренесе в 17-те мига от пролетта, а не аматьори да те занимават с едни безсмислени 17 минути от българската политическа есен.
Демонтажът на неработещите павилиони на ул. „Д-р Пискюлиев“ и ул. „Дрин“ приключва днес - проверяваме какво се подобрява в градската среда около пазара. Варненци, които желаят да подарят на Зоологическата градина своето все още свежо коледно дръвче, могат да го оставят на входа на зоопарка. До 16 януари е отворена за обществено обсъждане и..
Проверка по сигнал на слушатели – транспортни неволи за живущите в СО „Добрева чешма“ край Варна. Предложенията за работа намаляват с 39% през декември спрямо ноември, но има спад и в сравнение със същия перод на 2023 година Близо половината от чужденците, които идват у нас, влизат с цел туризъм, а две трети от тях посещават морските ни..
На 7 януари Българската православна църква почита паметта на Св. Йоан Кръстител – последният старозаветен пророк, наречен още Предтеча, защото подготвял хората за идването на Спасителя. За Св. Йоан Кръстител ще ни разкаже отец Ясен Шинев, служещ в старинен храм Св. Упение Богородично и храм Св. Атанасий, в 6.40 часа. Новата година започва..
„Кафето може и без захар, но без усмивка – горчи“, гласи мъдрост с неизвестен автор. Всички, които искат да започнат денят си с усмивка, просто трябва да превключат на честотите на Радио Варна във времето от 6.00 до 10.30 часа. Иван Барбов, Доротея Николова и звукорежисьорът Петър Венков ви очакват с пълни чаши с кафе и пълна торба с..
14.20 –Започна издаването на новите карти за безплатно пътуване във Варна – какви са проблемите и как ще се решат? 14.40 – На 4 януари отбелязваме Световния ден на Брайловата азбука, разговор с Христо Шипанов - председател на регионалната структура на Съюза на слепите във Варна 15.20 – Пристанище Варна с поглед към 2025-та – говори..
Честита Нова година! Да сме здрави, да има мир и да бъде плодотворна и успешна за всички ни! Ще започне ли днес издаването на новите безплатни карти за пътуване във варненския градски транспорт на пенсионери, ученици и студенти? Ще предизвика ли напрежение липсата на гратисен период межу изтичането на стария вид карти и замяната им с новите..
Честита Нова година! Да сме здрави, да бъде мир и благоденствие! Какво си пожелаха някои от смелчаците от първото къпане в морето за 2025 година във Варна Полша поема ротационното председателство на Съвета на Европейския съюз на 1 януари 2025 г. за период от шест месеца. Почти две години след като Европарламентът и държавите-членки..