Тиквите са изключително полезни, това показва дългогодишният опит на д-р Емилова, която четвърт век се занимава с лечение с природни методи.
Много е полезна сурова тиква под формата смути или прясно изцеден сок и затова именно по този начин тя е добре да присъства в менюто ни. Опитът на лекарката с хилядите пациенти показва, че те най-добре приемат комбинацията с кисела ябълка или моркови.
Оранжевият плод има букет от минерални соли, антиоксиданти и витамини и затова е изключително полезна на пациенти със силно омазнен черен дроб. Тя помага и за намаляване на холестерола, продължава д-р Емилова. Заради високото съдържание на витамин Е можем да подмладим и кожата си, като направим и маска на лицето със ситно настъргана тиква.
Не трябва да забравяме и тиквените семки, които съдържат много витамин Е. Дори в народната медицина се използват за премахване на паразити от храносмилателната система.
Много добро въздействие има суровата тиква или сок при проблеми с простата на мъжете. Тя помага за увеличаване на производството на тестостерона.
Тиквата увеличава имунитета и може да се използва и при деца.
"Само полза могат да имат всички при консумацията на тиква, а е толкова евтино и простичко да се използва. Най-добре е сурова, защото при термична обработка голяма част от полезните вещества се губят", убедена е д-р Емилова.
Няма ограничения във времето за консумация на тиквата. Но при продължителен прием на плодове или зеленчуци с оранжев цвят, като тиква и морков, кожата на дланите и стъпалата може да се промени, но това не означава, че сме болни от жълтеница, а промяна в оцветяването е временна.
По съдържание на провитамин А тиквата е 5 пъти по-богата в сравнение с морковите и 3 пъти повече в сравнение с наличието му в говеждия черен дроб.
Тиквата действа благоприятно на отоците по краката заради диуретичното си действие. Полезна е за отслабване, за болни бъбреци, черен дроб, анемия, запек.
С какво са полезни плодовете и зеленчуците и как влияят върху здравето, кога какъв плод да се използва и колко - конкретни съвети може да получите в клиниката на д-р Емилова.
Радиото – ефирната рекламна вълна, която повече от 30 години докосва слушателите с послания за здравето – д-р Людмила Емилова за Радиото в нейния делник и в нейната работа. Радио Варна слушам още от малка, после когато учех медицина и се омъжих, това е моето любимо радио, сподели д-р Людмила Емилова. Освен това когато открих Центъра за..
Новата книга на д-р Емилова ще бъде представена тази сряда, 26 април, от 18 часа в концертното студио на РАДИО ВАРНА. Книгата „Гладната революция на д-р Емилова“ разказва историите на 25-ма от нейните пациенти - вече излекувани или дори спасени. И срещата с всекиго от тях оставя трайна следа в живота и - заради изпитанията, рисковете,..
„Глад за живот“ е вдъхновяващата история за изцеление то на Керанка Костова. Това е филм за изумителния дух и страстта да живее, които тази млада жена има, за да се спаси от множествената склероза. Прожекцията във Варна е на 9 март от 19 часа във във Фестивален и конгресен център - Варна. Днес Керанка е усмихната..
Сезонът край морето започна за Клиниката на д-р Емилова . Много от пациентите постъпват, за да се възстановят след коронавирус. Постковид синдром – така медиците наричат хроничното заболяване, което може да се проявява в най-различни форми. Според данни, цитирани от Дойче веле, около 15% от преболедувалите, продължават да страдат от..
Светлана Рачева е от хората, променили живота си към по-добро. В Клиниката на д-р Емилова тя идва от Бургас с намерение за пълна почивка, съчетана с профилактика: https://bnr.bg/varna/post/101549936/d-r-emilova-balgarskata-sharlot-gerson Нямах основни заболявания, нямах основателна причина, когато дойдох за първи път в клиниката..
В Клиниката на д-р Емилова отварят очите на хората за здравето - как то е свързано с вътрешната чистота на тялото, за освобождаването от токсичните отрови на модерния свят, за значението на природосъобразното хранене и гладуването. Как пациентите пристигат уморени, притеснени, с болки, без настроение и потиснати. Как само няколко дни,..
Когато абсолютно обикновени хора превръщат личната си кауза в обществено добро, спокойно казваме, че са будители. На 1 ноември разказваме за д-р Людмила Емилова – един лекар, който за мнозина е просветител, след срещите с когото хората поглеждат по друг начин на живота си, преосмислят го и го променят, към по-добро. Такъв е примерът на..