В сила остава частичното бедствено положение в Бургаска област, където пороите и наводненията нанесоха сериозни материални щети и причиниха смъртта на трима души. Днес ще продължи издирването на възрастната жена от с. Черни връх, която е в неизвестност след обилните дъждове от началото на седмицата.
Доброволци и жители на варненския квартал „Аспарухово“, който пострада при наводнение през 2014 година, ще се включат днес в акцията по почистването на пострадалите от природното бедствие населени места в Община Камено. Жителите на засегнатите села Ливада, Полски извор и Черни връх имат най-голяма нужда от физическа помощ в изнасянето на придошлата земна маса от дворовете и приземните етажи на къщите.
В националната дарителската кампания на Българския червен кръст за пострадалите от наводненията в Бургаска област за два дни са събрани 71 409 лв., съобщиха от организацията. Дарителската кампания продължава, като всеки желаещ да помогне може да го направи чрез SMS на кратък номер 1466 на цена 1.00 лев към всички мобилни оператори, по банков път или чрез on-line дарения на интернет страницата на БЧК.
Сигнал до прокуратурата ще изпратят от областната администрация в Бургас с искане да се разследва дали човешка грешка не е причина за наводненията в региона. Това съобщи за Радио Варна областният управител на Бургаска област Вълчо Чолаков.
Ремонтът на басейн "Юлиан Русев" в ПК "Приморски" ще започне на 9 септември и ще продължи между 2 и 3 месеца. Това бе уточнено на спешна среща между плувните клубове в града и общинската администрация. Общината е осигуриla финансиране за химичесkи препарати, тъй като обществената поръчка за тяхната доставка се обжалва. Общината ще търси спонсори за тези..
Екипът на Министерството на труда и социалната политика вече работи по предложения за бюджета за 2026 година, като основен приоритет е повишаването на обезщетенията за втората година от отглеждането на дете, както и на помощта за раждане на първо, второ и трето дете. Това заяви министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов пред медии във..
Във връзка с постъпило заявление за организиране на шествие преди футболната среща между ФК „Спартак 1918“ и ПФК „Черно море“, на 16 август (събота) ще бъдат въведени следните временни промени в организацията на движението: -От 17:40 ч. до 18:30 ч. ще бъде преустановено движението на автомобили по бул. „Цар Освободител“ в участъка от кръстовището с..
Във варненския катедрален храм „Успение Богородично“ е Богородичната мозаечна икона „Геронтиса“ (Духовна старица). Тя е донесена на 26 декември 2012 г. , с благословението на тогавашния Варненски и Великопреславски митрополит д-р Кирил, от манастира „Пантократор” на Света Гора Атон. Пресвета Богородица е изобразена в молитвена поза в цял ръст...
С тържествена света литургия започна празникът на Варна в катедрален храм „Свето Успение Богородично“. Храмът се изпълни с хора отрано. Чуйте репортажа на Мариела Димитрова: В 10.30 на площад „Св. Св. Кирил и Методий“ ще бъде издигнат флага на Варна. В 19.30 изявени варненци ще бъдат наградени с почетни звания и отличия, след което ще има..
Петима възпитаници на Математическа гимназия „Д-р Петър Берон“ бяха отличени с плакет на Община Варна и грамоти за постигнати високи резултати на проведените тази година международни олимпиади по математика, информатика, лингвистика, география и физика. Павел Василев и Звездемир Пенев от МГ – Варна са сред наградените те разказаха за постиженията си в..
Един човек е загинал, а поне 5-ма са ранени при тежката катастрофа между автомобил и автобус на градския транспорт в София, предаде БНР. Сигналът за инцидента е подаден в столичната "Пътна полиция" в 01:56 часа. Тогава автобус, който се е движил по нощната линия, се е ударил с лек автомобил на кръстовището на столичните булеварди "Възкресение" и..