Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Община Балчик ще похарчи 1,3 млн. лева за туризъм през годината

Повече от половината – 705 хиляди ще бъдат насочени за изграждане и поддържане на инфраструктурата и зелените площи в общината. 50 хиляди са записани за оборудване на новия културно-туристически информационен център „Мелницата“.

Почти 600 хиляди лева са разчетени за реклама в страната и в чужбина на туристически обекти на Община Балчик. В това число влизат средствата за големите международни събития, които се провеждат в Белия град, както и за общоградски празници. Запазват финансирането си през 2018 година международните фестивали „Балчик Класик Дейз“, на младите в изкуството „Виа понтика“, хоров форум „Черноморски звуци“, форум „Българско наследство“, както и националният фолклорен фестивал „Море от ритми“. Новофинансиран фестивал тази година е международният фест на изкуствата „Трикси“. Според справките и тази година Общината ще осигури средства за провеждане на Фестивал на цацата в Кранево, както и за международната регата „Добруджа Къп“.

100 хиляди лева са предвидени за подпомагане на проекти с регионално и национално значение, 55 хиляди за медийна реклами и рекламни материали, а за международно сътрудничество и побратимяване – 25 000 лв.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

10% спад на делата за дрогирани и пияни шофьори във Варна

Спад на делата за шофиране след употреба на алкохол или наркотици отчитат от Районен съд – Варна за 2024 г., съобщават оттам.  Н овообразуваните дела срещу седналите зад волана с над 1,2 промила алкохол или след употреба на наркотици са намалели с 10% спрямо предходната година. От съда посочват, че спадът може да се дължи на промените в Наказателния..

публикувано на 12.03.25 в 19:30

Над 150 души на протест във Варна срещу намесата на Прокуратурата в работата на КС по делото за вота

Над 150 души се включиха в протест срещу изборните манипулации и срещу намесата на Прокуратурата в работата на Конституционния съд по делото за законността на вота за 51-вото Народно събрание. Десетки се събраха на площад "Независимост" пред сградата на Съдебната палата, за да изразят недоволството си.  Една от протестиращите се изправи пред..

обновено на 12.03.25 в 19:14

Призовават за пети пореден бойкот на търговските вериги на 13 март

За пети бойкот на търговските вериги утре призовават инициаторите. Те подчертават, че вече е постигнат първият голям успех, благодарение на акциите на обществено недоволство, със заявката да бъде изготвен Законопроект за агрохранителната верига, в който ще има таван на надценките на хранителните стоки от първа необходимост.  Таван на надценките да..

публикувано на 12.03.25 в 16:25

ЦИК реши да изпрати на КС данните от преизчисляването на вота

Централната избирателна комисия изпраща на Конституционния съд решението си по разпореденото от съда преизчисляване на изборните резултати, предаде БНР. Настъпилите промени в резултатите от вота са отразени в две приложения, които обаче няма да бъдат публично оповестени. Решението е подкрепено от 13 от членовете на ЦИК, а "против" са гласували..

публикувано на 12.03.25 в 16:04

В НС изслушаха осем от вещите лица, назначени за преизчисляването на вота

Народното събрание изслуша част от вещите лица, назначени и участващи по конституционното дело за оспорване на законността на изборите за народни представители в 51-вото Народно събрание. Пред депутатите те защитиха резултатите от своята работа и отрекоха върху тях да е оказван натиск за промяна на изборните данни. В изслушването се включиха 8 от..

публикувано на 12.03.25 в 15:50

Ремонт на централния вход на сцена "Филиал" най-рано другото лято

Ремонт на централния вход на сцена "Филиал" към Варненския драматичен театър "Стоян Бъчваров" може да бъде извършен най-рано през лятото на 2026-а година. Това каза директорът на Театрално-музикален продуцентски център - Варна Даниела Димова. Ще бъде обявена обществена поръчка за обновяване на фасадата, вече са подготвени необходимите документи и се..

публикувано на 12.03.25 в 15:50

Започна кампанията за профилактика на остеопороза във Варна

Започна пролетната кампания за профилактика на остеопороза във Варна. Изследвания с Декса скенер са на промоционални цени до 7 април. Кампанията предвижда преференциална цена в размер на 20 лева за една контролна зона. Пациентите могат да изследват няколко зони: лумбални прешлени, тазобедрена става и предмишница.  Специалистите..

публикувано на 12.03.25 в 14:56