На много места в община Балчик стопаните извършиха традиционния обичай "Зарязване на лозята", с водосвет, фолклорна програма, приповдигнато настроение и хубаво вино. Дъждовното време не попречи на лозарите да отдадат нужното внимание на своя покровител – Свети Трифон, и на гроздовия еликсир.
В Оброчище Йеромонах Филип отслужи водосвет в дома на 85-годишния бай Първан - най-възрастния лозар в селото. Празникът започна с музика и изпълнения на местните самодейци. Здраве и пълни изби си пожелаха празнуващите. Тържеството продължава в клуба на пенсионера.
В Соколово зарязването на лозята се забави с около час заради проливния дъжд, но въпреки това не бе възпрепятствано. Организатор е пенсионерският клуб, където местните отбелязват Трифон Зарезан днес. В село Гурково самодейците също поднесоха своя поздрав към лозарите, както и в село Дропла. В Дропла чужденците празнуват и Свети Валентин, но в далеч по-тиха и романтична обстановка, отбеляза кметът Денчо Попов.
С лозарско шествие, предвождано от писана добруджанска каручка, натоварена с бъчва с вино, в Добрич бе отбелязан празникът Трифон Зарезан. Кметът Йордан Йорданов, обявен за Цар на лозата, заряза символично дълголетна..
Първите два завоя на пътя от кв. „Аспарухово“ към кв. „Галата“ ще бъдат разширени с по един метър, за по-плавно и безопасно движение на автомобилите. За това се договориха кметът на Варна Благомир Коцев и представители на строителната фирма, съобщава..
Актрисата Цветана Манева обсъди с кмета на Варна Благомир Коцев провеждането на театралния фестивал "Варненско лято" тази година, финансирането и програмата на събитието. Манева съобщи, че в програмата тази година са включени два нови спектакъла -..
Наближава 62-рото издание на традиционното третомартенско събитие на Радио Варна - Щафетната обиколка. Желаещите да участват могат да се запишат до 20-30 минути преди откриването на обиколката, поясни главният двигател на събитието - спортният..
С развитието на съвременните технологии, хората с редки болести имат по-добро качество на живот и достигат до по-висока възраст, в сравнение със ситуацията преди 15 години. В Експертния център за редки ендокринни болести в Университетската болница..
Зоната за кратковременно паркиране т. нар. „синя зона“, която функционира в централната градска част на Варна, ще бъде безплатна за жителите и гостите на Варна в деня на националния празник – 3 март. Община Варна призовава водачите на автомобили да..
За пореден път на националния празник 3 март мотоклубовете във Варна ще се обединят в мотошествието „В името на България“. Поредна година за напомняне, че България и нейният народ са още живи, коментира Красимир Симеонов от варненския мотоклуб..
Старши комисар Захари Васков е новият директор на Главна дирекция "Национална полиция", съобщава БНР. Той е бил назначен на поста от вътрешният министър Даниел Митов. Очаква се по-късно МВР да излезе с официална информация за назначението.