Село Долище се намира на някакви си 16 километра от Варна - на територията на община Аксаково. И ако трябва да сме още по-пунктуални, има сведения, че територията, на която днес е разположено селото, е била обитавана още по времето на траките. Ще се върнем и на тях. Преди това обаче малко информация за името – преди да стане Долище, населеното място се е казвало Влахлар, защото е имало воденица, собственост на румънец. И тук се включва кметът на Долище Иван Костов.
В село Долище с постоянен адрес са малко над 400 души. Двама от тях срещаме пред магазина в центъра на Долище. Единият се казва Вълкан Чемширов.
Заради близостта си до областния град, природата и чистия въздух село Долище е предпочитано място за живеене от стари и млади, обяснява кметът Иван Костов.
В село Долище имат един много належащ проблем за решаване и това е пътят до селото. Вълкан Чемширов е категоричен:
Сборът на село Долище е на 24 май. Навремето се е празнувал богато, с голяма програма и с участието на самодейните състави от селото, разказва кметът Иван Костов.
В края на село Долище, посока Новаково има конна база. Стопанисва я републиканския шампион по конен спорт Къню Тодоров. От Ямбол e, но от десетина години живее във Варна. 50-ет години не слиза от седлото. И продължава да се състезава. Първият му спомен е как като дете пада от магаре и си чупи ръката. След подобен инцидент повечето деца не поглеждат вече ездитни животни. Не и Къню Тодоров, който и днес продължава да печели състезания с коня Айдахо. Любовта му към конете не спира до тук като решава да я предаде и на децата.
В село Долище живеят чужденци. Имат си и Ракиджийница. Има и паметник на загиналите във войните, обяснява кметът на селото Иван Костов.
В месеца на виното и любовта сме. И в месеца на виното и любовта ще обърнем внимание на виното. И на музиката. И на традициите. Но виното е в основата. Любовта опиянява. Виното също. Любовта – тя е навсякъде. Виното – и то е навсякъде, ама, някак си разочарованията след преминаване на опияниението са по-малко или липсват. Та, за виното. В село Звездица..
Проф. Дарина Найденова – диетолог и преподавател в МУ-Варна за мярката без чипс и понички в училище, за здравната клултура на хранане, както на нас родителите, така и на децата. Ще даде ли решение на проблема тази мярка на Министерство на здравеопазването и какъв е съветът на специалистите - диетолози? Професионална конференция, посветена на..
Голям кукерски празник предстои в Балчик на 22 февруари от 13.00 часа на централния площад. Организаторите от местния Исторически музей ни канят и на спектакъла „Те идат... кукерите“ на НЧ “Просвета-1928”, с. Чарган, Ямбол, за който ще ни разкаже директорът на музея в Белия град Радостина Енчева, в 10.10 часа. Най-малките пациенти в област..
Идеалното утро според някои било да се събудиш, да се протегнеш, да се усмихнеш, да се обърнеш на другата страна и да заспиш отново. Сутрешният екип на Радио Варна обаче не е съгласен с това твърдение. Идеално е това утро, което започва с кафе, усмивка и „Новият ден“. В мразовитото утро, Иван Барбов, Емилия Николова и..
Темата за цените на хранителните продукти у нас е на фокус в предаването тази сутрин между 8 и 9ч. Очаквайте коментар от страна на потребители, на Сдружението за достъпна и качествена храна, както и съветите на икономистите относно правилното ценообразуване на стоките от първа необходимост. Обстановката в региона след снежната нощ обобщаваме след..
На 17 февруари в "От другата страна" по Радио Варна Специално интервю с Borisz Sarafutgyinov (FLESHCRAWL). Специално интервю с Jarda Haž (JIG-AI). Представяне на дебютното EP на CARCEROUS "New Age God" – разговор с Иван Козарев и Константин Милев. Иван Лазаров, Трендафил Трендафилов и Бойко Николаев за съвместното турне на TERRAVORE с..