Съветниците от постоянната комисия "Собственост и стопанство" към Варненския общински съвет дадоха съгласието си на днешното заседание общинският паркинг в квартал „Младост“ във Варна да бъде разширен. Това ще се случи като съседен общински имот с площ 1 800 кв. м. бъде предоставен за безвъзмездно управление на предприятието „Общински паркинги и синя зона“. В момента паркингът на бул. „Сливница“ 147 разполага със 70 места. Всички те са наети от абонати, като има още желаещи да оставят автомобилите си на паркинга, но неговият капацитет е изцяло запълнен. Според директора на общинското предприятие Младен Иванов паркоместата могат да бъдат увеличени поне с 50.
Членовете на комисията решиха още един общински терен да бъде предоставен на предприятието, отговарящо за експлоатацията и поддръжката на паркингите и зоните за платено паркиране на територията на община Варна. Имотът с площ от 2 450 кв. м се намира в Южната промишлена зона и ще бъде използван за репатриране на неправилно паркирани моторни превозни средства.
Общинските съветници дадоха също съгласието си представителят на Община Варна Мартин Андонов да участва в редовното Общо събрание на акционерите на „Спортен комплекс Спартак“, насрочено за 26 март. На него се предвижда да бъде прието решение за преобразуване на дружеството чрез разделяне и създаване на две отделни дружества, като след това общината ще придобие едното от тях.
Подробности пред съветниците на заседанието днес представи адвокат Георги Амуджиев – председател на борда на директорите на „Спортен комплек - Спартак” АД.
На днешното заседание бе решено да се предприемат необходимите действия по безвъзмездното придобиване на два държавни имота. Единият се намира на ул. „Кавала“, а другият – в кв. „Аспарухово“, ж.к. „Дружба“. Те ще бъдат използвани единствено и само за реализация на социални услуги – разкриване на центрове за социална рехабилитация и интеграция на хора с психични разстройства и с умствена изостаналост.
В дневния ред на заседанието фигурираха и точки, свързани с акционерното дружество „Индустриално-технологичен парк – Варна“. Съветниците одобриха правилата за работа на Съвета на директорите и избраха одитор на дружеството. Определени бяха също застрахователите за сградите и имуществото на Онкоболницата, ДКЦ- 4 и „Ученическо и столово хранене“.
Осми пореден протест срещу въвеждането на еврото ще се проведе днес от 18.00 часа във Варна. Организатор на проявата е политическа партия "Възраждане". Автомобилите ще преминат по основни улици и булеварди в града, като по този начин ще се изрази гражданската позиция срещу замяната на националната валута. Посланията са "Не на еврото",..
До момента са завършени и приети ремонтите на 40 спиркозаслона в районите „Одесос“ и „Приморски“. В останалите райони — „Владислав Варненчик“, „Младост“ и „Аспарухово“ — са възложени дейности по ремонт на над 100 спиркозаслона, включително подмяна на стъкла, покриви, ремонт на пейки и стъклодържачи. Тези дейности все още не са финализирани с..
Екипи на пожарната са все още на мястото на загасеният вече пожар в гробищния парк на с. Тополи. Огънят е пламнал тази нощ, съобщи кметът на селото Благовест Георгиев. Няма пострадали хора. Пожарът е станал на мястото, където има струпани купчини изсъхнали зелени отпадъци от почистването на гробовете. Това е четвъртият голям пожар на територията..
Протест срещу задържането на варненския кмет Благомир Коцев и двама от общинските съветници излязоха днес жители и на Добрич. Пред сградата на съдебната палата те изразиха недоволството си пред избирателното правосъдие и политическия натиск върху съдебната система. Според събралите се протестиращи в Добрич действията срещу представителите на..
Пореден протест в подкрепа на кмета на Варна Благомир Коцев събра столичани пред Съдебната палата, след като вчера Софийският апелативен съд остави за постоянно в ареста Коцев и двама общински съветници след 10-часово заседание. Кметът на Варна и двамата общински съветници остават в ареста Много хора се събраха пред Съдебната палата в столицата,..
Във Варна протестират в подкрепа на кмета Благомир Коцев (СНИМКИ и ВИДЕО) Варна с втори протест в подкрепа на кмета Благомир Коцев (СНИМКИ) Трети протест в подкрепа на Благомир Коцев във Варна (СНИМКИ) Изпълняващият функциите кмет на Варна - Павел Попов, опроверга тиражирана в някои медии информация, свързана с обществената поръчка,..
От утре – 19 юли, събота, басейн „Юлиян Русев“ в Плувен комплекс „Приморски“ ще бъде затворен за период от десет дни – до 21 часа на 28 юли включително, информират от Общинското предприятие „Спорт - Варна“. Това се налага във връзка с необходимостта от периодична профилактика и съгласно Инструкция № 34 за хигиената на спортните обекти. Ежегодна..