Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Сняг и затворени пътища в цялата страна

Поради обилния снеговалеж временно се ограничава движението на камионите над 12 тона по АМ "Тракия" на територията на Софийска област. На магистрала "Хемус" движението на камиони над 12 тона е ограничено само в посока София, като товарните се спират при Ботевград. За снегопочистване временно е ограничено преминаването на всички автомобили в посока София по АМ "Люлин". Шофьорите на леки автомобили се насочват по обходен маршрут по пътя Владая - София.

Заради силния снеговалеж и за снегопочистване временно е ограничено движението на товарните автомобили над 12 тона през прохода "Предел", по пътя Велинград - Якоруда, по пътя Самоков - Дупница и по пътя Самоков - Ихтиман.

Ограничен е и трафикът на превозните средства над 12 тона с ремаркета и полуремаркета по пътя Юндола - Белово. Обходният маршрут за шофьорите е по път Белово - Варвара - Велинград - Юндола.

Близо 440 машини почистват пътните настилки по републиканската мрежа в районите със снеговалеж, информираха от Агенция "Пътна инфраструктура". Обработката на настилките продължава, за да се осигури безопасността на пътуването при зимни условия. Най-интензивен е снеговалежът в Западна България. Прогнозата на метеоролозите е за валежи през целия ден, допълниха от пътната агенция.

От АПИ призоваха шофьорите да тръгват на път с автомобили, които са подготвени за зимни условия, да карат със съобразена скорост и повишено внимание, спазвайки указанията на "Пътна полиция". Блокирането на движението от автомобили, които не са подготвени за движение при зимни условия, затруднява работата на снегопочистващата техника и възпрепятства пътуването на всички останали шофьори.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ
Борислав Гуцанов

Гуцанов: Работим майчинските за втората година да са около размера на минималната заплата

Екипът на Министерството на труда и социалната политика вече работи по предложения за бюджета за 2026 година, като основен приоритет е повишаването на обезщетенията за втората година от отглеждането на дете, както и на помощта за раждане на първо, второ и трето дете. Това заяви министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов пред медии във..

публикувано на 15.08.25 в 14:20

Временни промени в движението на 16 август заради шествие преди футболното дерби

Във връзка с постъпило заявление за организиране на шествие преди футболната среща между ФК „Спартак 1918“ и ПФК „Черно море“, на 16 август (събота) ще бъдат въведени следните временни промени в организацията на движението: -От 17:40 ч. до 18:30 ч. ще бъде преустановено движението на автомобили по бул. „Цар Освободител“ в участъка от кръстовището с..

публикувано на 15.08.25 в 13:55

Светини пред, които можем да се преклоним днес във Варна

Във варненския катедрален храм „Успение Богородично“ е Богородичната мозаечна икона „Геронтиса“ (Духовна старица). Тя е донесена на 26 декември 2012 г. , с благословението на тогавашния Варненски и Великопреславски митрополит д-р Кирил, от манастира „Пантократор” на Света Гора Атон. Пресвета Богородица е изобразена в молитвена поза в цял ръст...

публикувано на 15.08.25 в 11:10

Варна почита паметта на Божията майка

С тържествена   света литургия започна празникът на Варна в катедрален храм „Свето Успение Богородично“.  Храмът се изпълни с хора отрано.  Чуйте репортажа на Мариела Димитрова: В 10.30 на площад „Св. Св. Кирил и Методий“ ще бъде издигнат флага на Варна. В 19.30 изявени варненци ще бъдат наградени с почетни звания и отличия, след което ще има..

публикувано на 15.08.25 в 10:13

Отличници на Математическата гимназия във Варна за постиженията си (ВИДЕО от изнесеното студио на Радио Варна)

Петима възпитаници на Математическа гимназия „Д-р Петър Берон“ бяха отличени с плакет на Община Варна и грамоти за постигнати високи резултати на проведените тази година международни олимпиади по математика, информатика, лингвистика, география и физика.  Павел Василев и Звездемир Пенев от МГ – Варна са сред наградените те разказаха за постиженията си в..

публикувано на 15.08.25 в 09:08

Тежка катастрофа между кола и автобус в София

Един човек е загинал, а поне 5-ма са ранени при тежката катастрофа между автомобил и автобус на градския транспорт в София, предаде БНР. Сигналът за инцидента е подаден в столичната "Пътна полиция" в 01:56 часа. Тогава автобус, който се е движил по нощната линия, се е ударил с лек автомобил на кръстовището на столичните булеварди "Възкресение" и..

публикувано на 15.08.25 в 09:02

Фенове на Спартак и Черно море преди дербито на Варна в изнесеното студио на Радио Варна (ВИДЕО)

Привържениците на  Спартак и Черно море се срещнаха очи в очи преди дербито на Варна в изнесеното студио на Радио Варна. Явор Драгнев и Александър Коларов говориха за страстта си към футбола и любимите отбори.  Очакванията са да стане празник на Варна, една добра футболна битка на терена, каза Драгнев, който подкрепя соколите от 5-годишен, когато го..

обновено на 15.08.25 в 08:30