Размер на шрифта
Българско национално радио © 2026 Всички права са запазени

Задържаха заподозрян за раняването на двама полицаи по време на мач

Автор:

След активни действия на СДВР и прокуратурата е задържан виновният за раняването на двама полицаи по време на футболната среща Левски - ЦСКА-София на 18 април.
Задържан мъж е 24-годишен мъж, отговорен за инцидента, при който пострадаха двама униформени."Събрани са достатъчно доказателства, извършителят е 24-годишен мъж, няма регистрации и не е осъждан. В момента той е задържан с прокурорска мярка за 72 часа, в понеделник материалите по делото ще бъдат внесени в съда и ще се поиска постоянна мярка за задържане под стража", коментира градският прокурор Емилия Русинова.По думите й, извършени са множество процесуално-следствени действия, разпитани са 64 свидетели, основно футболни запалянковци, както и близки и роднини на задържания, пред които той е признал за деянието. Иззети са видеоматериали, за които са назначени видеотехнически експертизи, иззети са и дрехите на задържания, с които е бил по време на инцидента.Според директора на СДВР старши комисар Ивайло Иванов още в петък на обяд е установена самоличността на заподозрения. Първоначално той се е опитал да се укрие, въпреки това е осъществен контакт с него и вчера се е явил с адвокат в полицията."Първите му думи към нас бяха, че съжалява за стореното. Той често ходи на мачове, близък е до твърдото ядро на агитката на Левски, не е регистриран с криминални деяния. Твърди, че друг му е дал бомбичката и той е я е хвърлил към пистата, каза Иванов.
Градският прокурор на София поясни, че от 5 до 15 години е предвиденото наказание, обвинението е за причинена тежка телесна повреда на повече от един служител на МВР по хулигански подбуди.Ивайло Иванов обяви, че още за мача в идната сряда на Националния стадион "Васил Левски" ще има нови видеокамери и оптична мрежа. Това е първи резултат след проведената работна среща на МВР, ММС, БФС и народни представители миналия петък. По думите му сега се започва от Националния стадион и ще се повишава сигурността на всички останали терени у нас.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ
Теодор Славев

Теодор Славев: Оттеглянето на бюджета е рефлекс, основан на страх

Оттеглянето на Бюджет 2026 и реакцията на Бойко Борисов е рефлекс, основан на страх. Той знае до какво може да доведе гнева на хората по улиците. Има несполучлив опит от минали години. Това коментира в предаването на Радио Варна POST FACTUM политологът Теодор Славев. Според него в решението не може да се намери нова управленска логика. Славев..

публикувано на 27.11.25 в 20:25
Лидерът на социалистите Атанас Зафиров.

БСП преосмисля участието си в управлението?

БСП може да преосмисли участието си в управлението. Това заяви лидерът на социалистите Атанас Зафиров на извънреден брифинг на Позитано 20,  предаде БНР. Българската социалистическа партия изрази сериозно безпокойство от решението за отлагане на бюджетната процедура за 2026 година. След съвместно заседание на Изпълнителното бюро на партията и..

публикувано на 27.11.25 в 18:15
Исторически парк в с. Неофит Рилски

Прокуратурата привлече 7 обвиняеми за организирана престъпна група, свързана с "Историческия парк"

Софийска градска прокуратура (СГП) привлече към наказателна отговорност 7 лица за организирана престъпна група, свързана с корупция (чл. 321, ал. 3 НК), и постанови задържането им за срок до 72 часа., предаде БГНЕС. Обвинението спрямо тях е, че от началото на месец януари 2013 г. до 26.11.2025 г. на територията на гр. София, гр. Варна и други части на..

публикувано на 27.11.25 в 17:39

Пуснаха кмета на Варна Благомир Коцев под парична гаранция от 200 000 лева

Състав на Варненския окръжен съд измени мярката за неотклонение на кмета на Варна Благомир Коцев в по-лека, като го пусна на свобода под парична гаранция в размер на 200 000 лева. Сумата  трябва да бъде платена в 7-дневен срок. Десетки симпатизанти на Коцев очакваха произнасянето пред сградата на Съдебната палата, те скандираха "Свобода" и "Победа"...

публикувано на 27.11.25 в 17:13
Министърът на земеделието д-р Георги Тахов

Земеделският министър Георги Тахов: Няма да има забавяне на плащанията към стопаните

2025-а година е една от най-тежките в последните 30 години, нуждаем се от кардинални промени в напояването и поземлените отношения, каза по време на откриването на 13-ия национален агросеминар, организиран от Националната асоциация на зърнопроизводителите с участието на МЗХ, председателят на организацията Илия Проданов.  Форумът в курорта Албена до..

публикувано на 27.11.25 в 16:23

Съдът ще се произнесе по мярката на Коцев в 17,00 часа

Състав на Варненския окръжен съд ще се произнесе в 17,00 часа по мярката за неотклонение "задържане под стража" на кмета на Варна Благомир Коцев. Защитата на Коцев - адвокатите Ина Лулчева и Николай Владимиров, поискаха мярка "подписка" като заявиха, че разследването е приключило и Коцев няма как да повлияе, ако е на свобода.  След пледоариите на..

публикувано на 27.11.25 в 15:50

Общинският съвет на Варна отложи искането за повече средства за премахване на опасни постройки

Общински съвет – Варна одобри компенсирани промени по бюджета на общината за 2025 г., продиктувани от непланирани разходи и възникнали нови обстоятелства. Корекциите се извършват в рамките на утвърдените бюджетни параметри, като средствата се пренасочват от дейности, които няма да бъдат реализирани през тази година. Според решение на..

публикувано на 27.11.25 в 15:36