Националното външно оценяване по български език и литература, известно още като „малките матури“, се провежда в 55 училища в Добричка област. Създадена е добра организация за провеждане на изпита, увери началникът на Регионалното управление по образование Жоро Тошков. Сред учениците, които днес ще пишат диктовка и ще отговарят на въпроси, са и 24 деца със специални образователни потребности, поясни Жоро Тошков. Общият брой на децата от ІV клас със специални образователни потребности е 58. Родителите на 34 от тях са подали заявления, че децата няма да се явят на изпит.
4000 четвъртокласници от Варна и региона се очаква да участват в поредицата от изпити в рамките на националното външно оценяване , което започва тази сутрин от 10 часа с български език и литература. Учениците ще бъдат оценявани върху диктовка и текст..
Бюджетната комисия в парламента одобри на първо четене Законопроекта за държавен бюджет за годината. 14 депутати от комисията гласуваха "за" проектозакона, а шест - с глас "против". "Въздържали се" нямаше, съобщава БНР. Очаква се обсъжданията в..
Национален протест на пчеларите със сборен пункт локалното платно на автомагистрала "Хемус" на разклонението за село Слънчево ще се проведе от 10.30 часа на 1 март, събота, съобщиха организаторите. Те планират затваряне на магистралата и провеждане на..
Четири спортни обекта ще работят и в деня на националния празник на България – 3 март (понеделник). На разположение на жителите и гостите на морския град ще бъдат плувен басейн „Делфини“, игрищата в общински спортен комплекс „Морската градина“, както и..
Пикап е блъснал пешеходец на бул. "Владислав Варненчик" във Варна, при движение на заден ход. Пострадалият е с контузия на крак и глава, съобщиха от КАТ-Варна.
Инцидентът с падналия стълб във Варна е едно неприятно, лошо обстоятелство, станало през нощта, когато няма хора по улиците и трафик. Това подчерта в интервю за Радио Варна изпълнителният директор на "Градски транспорт" инж. Николай Антонов. Той обясни..
Комисията за енергийно и водно регулиране задължи трите електроразпределителни дружества да компенсират всички реално засегнати и изрядни битови клиенти заради прекъсването по коледно-новогодишните празници. Това става ясно от съобщение на регулатора до..
Общинският съвет във Варна се събира на редовно заседание в четвъртък – 27 февруари, в 10:00 часа в зала „Пленарна“ на Община Варна. В предварителния дневен ред са включени 12 точки. Предстои общинските съветници да решат дали да одобрят разходи, които..