Размерът на еднократната помощ за първокласници се запазва и за новата учебна година и ще бъде 250 лева. Това става ясно от проект на правителствено постановление, публикуван за обществено обсъждане. Размерът на тази помощ се определя ежегодно от правителството по предложение на социалния министър. Помощта ще се отпуска на семейства, в които доходите на член от семейството са до 450 лв. на месец. За настоящата учебна година тази граница е 400 лв. Общата предвидена сума за подпомагане на семейства с първокласници през следващата учебна година е 11,5 млн. лв. Тя е за 46 хил. деца. Помощта се предоставя без доходен тест за деца с трайни увреждания, с един жив родител и деца, настанени в семейства на роднини, близки или приемни семейства. Крайният срок за подаване на становища по общественото обсъждане на помощта е 18 юни.
20 млн. лева европейски средства се очакват за възстановяването на панорамния път Варна - Златни пясъци. Участъкът на свлачище "Трифон Зарезан" ще бъде премостен. Това обясни зам.-кметът Димитър Кирчев по време на брифинг. С изграждането на естакада пътят, който е затворен повече от 20 години, отново ще стане ключов маршрут към североизточната част на..
След изтичане на срока на заповедта на кмета на Варна Благомир Коцев за избора му на изпълняващ функциите кмет, докато той отсъства, отново само той може да определи кой да го замества. Това уточни изпълняващият длъжността кмет на Варна Павел Попов, който коментира напрежението между кметския екип на общината и председателя на Общинския съвет..
Първият транш за изграждане на сграда на Математическата гимназия във Варна ще бъде от 20 млн. лева, строителството ще започне не по-рано от догодина, обяви изпълняващият функциите кмет на Варна Павел Попов. Община Варна започва да събира прогнозни оферти за новата сграда на МГ Община Варна е отправила процедура за пазарни консултации за..
Зелената зона ще заработи от септември месец. Това обяви зам.-кметът Илия Коев по време на пресконференция, на която бяха коментирани актуални теми, свързани с града. Тя ще има 7 подзони, 5 часа е максималното време за престой, обясни той. Паркирането за един час ще е на цена от 1 лев. Зоната ще работи от 9:00 часа до 19:00 часа, обясни зам.-кметът...
Пожарът още снощи е локализиран, каза тази сутрин началникът на пожарната Стелиян Стойчев, но огънят не е напълно овладян. На критичните места остават дежурни екипи. Припомняме, че в ърхов пожар над 400 дка борова гора в района на надписа Балчик в Белия град се разрази вчера. От обяд на 5 август огнеборците на районна служба "Пожарна безопасност и..
Местната власт да въвежда глоби за използването на питейна вода за поливни цели, за да стигат подаваните количества през летния сезон и да бъде избегната необходимостта от въвеждане на режим в някои балчишки и добрчки села. За това апелира директорът на ВиК - Добрич Николай Николов. Той каза, че през лятото за балчишките села Сенокос, Дропла и Змеево..
Правителството създава държавно дружество "Магазин за хората". Разпореждане за създаването му ще бъде взето на днешното заседание на кабинета. В тази връзка ще бъдат одобрени промени в бюджета на земеделското министерство за тази година, предаде БНР. Дружеството "Магазин за хората" ще бъде под шапката на земеделското министерство. Държавните магазини..