Палатков лагер пред Община Добрич издигат днес от 11.00 ч. родители на деца с увреждания.
Инициативата е срещу действащата социална политика за децата/лицата с увреждания и техните семейства.
Първият палатков лагер бе открит пред Народното събрание в София на 1 юни. Добрич е първият град след столицата, в който родители на деца с увреждания откликват на апела на софиянци да бъдат изградени палаткови лагери и в други градове на страната. Това разказа в интервю за Радио Варна Стела Илиева от Добрич – майка на дете с детска церебрална парализа, епилепсия и микроцефалия.
В палатката пред община Добрич непрекъснато ще има родители, изразяващи недоволството си. Те ще бъдат облечени с черни тениски с надписи „Системата ни убива“ и ще раздават информационни флаери, уточни Илиева.
Организаторите се надяват и родители на деца без увреждания да ги подкрепят и да се включат в протеста им.
Палаткови лагери ще бъдат издигнати и в Бургас, и във Варна. Протестът в Бургас е насрочен за другия понеделник – 11 юни, датата за Варна все още не е ясна.Екипажът на товарен кораб под флага на Камерун с 10 украински моряци на борда е бил спасен при операция, ръководена от Морския координационен център във Варна, съобщи ръководителят му Румен Николов. Корабът "Айлийн" е потънал бързо заради пробойна на 140 мили източно от Варна. Сигналът е бил получен в морския център във Варна в ранния..
Основната политическа война, която се води в България, е тази, свързана с геополитическата ориентация на страната и накъде отива държавата в нейното бъдеще. Тази теза изрази по време на словото си при откриването на Годишната среща на Националното сдружение на общините в Република България в к.к. Албена министър-председателят Росен Желязков. По думите..
Според анализ на Института за пазарна икономика държавата се превръща в основен работодател в близо 20 процента от общините в страната. Данните показват още, че частният сектор изостава в заетостта и заплатите и че алтернатива за работа, извън публичния сектор, има предимно в райони от Северозападна, Западна и Североизточна България. В значителен..
Управителят на БНБ Димитър Радев отправи критика към фискалната политика на правителството и предупреди, че ако тя не се промени, има опасност от румънски сценарий. Според управителят на БНБ Димитър Радев бюджетът за 2026 година е изправен пред сериозни трудности. Той смята, че тази година инфлацията у нас ще бъде по-висока от тази в..
На 13 октомври в Италия предстои национална четиричасова стачка – от 12:00 до 16:00 ч., на въздушния транспорт, съобщават от Министерството на външните работи (МВнР). Възможни са отмяна или забавяне на полети, особено на големите летища в страната, информират от Ситуационния център на ведомството. От министерството препоръчват на българските..
През нощта облачността ще увеличи и ще променлива, по-често значителна, но без валежи. Ще духа слаб, по Северното Черноморие до умерен вятър от запад-северозапад, който привечер на много места ще стихне. Минимални температури между 6° и 11°, максимални от 15° до 20°, за Варна минимална около 10°, максимална около 19°. Вълнение 2-3, в..
Очакват се големи количества противогрипни ваксини . Това увери пред БНР Николай Костов, председател на Асоциацията на собствениците на аптеки. Започнало е изписването от дистрибуторите . Тази година количеството "Инфлувак" ще е по-голямо, като 90 на сто от тази ваксина идва сега, обясни той. " Сега е моментът за ваксиниране ...