Първото населено място, което посетихме с Митака беше Дуранкулак и по-точно плажът му. И там срещнахме германеца Сепо, който е толкова влюбен в България, че въобще не си и помисля за връщане в родината си. Сепо живее на две пейки в крайбрежно заведение и слуша стари плочи с рок музика на портативен грамофон. Разбира се, срещнахме се и със спасителите на плажа Любо Димитров и Зюмбюл Медаров, а Енчо Цветанов ни сподели защо е избрал да живее в Дуранкулак. След което поехме на юг и се озоваваме в Крапец, където се намира най-старата църква в района - „Св. Св. Кирил и Методий“. Построена е в края на 19 век. За нея ни разказа Славка Андреева, която съхранява ключа на храма. Славка Андреева участва и в местната фолклорна група, в която всички певици са облечени в различни носии. В крапец се запознахме и с хотелиера Димитър Донев, който сподели впечатленията си от сезона. В рибарското селище Кария край Шабла срещнахме Иван Несторов, току-що излизащ с кофа сафрид от лодката си и след като чухме какво е да си изкарваш прехраната с риболов, се отправихме още по на юг, в каварненското село Българево, което се слави с пъпешите си. Което си е чистата истина. Убедихме се в това и ние, не само от думите на Анка Димитрова. В това пътешествие по Северното Черноморие нямаше как да пренебрегнем лечебната кал на шабленската тузла. Пренесохме се и в Тюленово, където през 1951 е започнало добиването на нефт. От Болата се запътихме към Ново Оряхово, прескачайки големите цивилизовани курортни комплекси и още по-препълнената с хора, ремонтиращи се пътища и автомобили Варна. Говори се, че в малкото долночифлишко село се произвеждат едни от най-вкусните домати във Варненска област. Каква е тайната от Диян Димитров и синът му Цветан, който мечтае да стане горски. По пътя от Дуранкулак до Обзор спряхме за малко и в беленското село Горица – и тук хапнахме една от най-вкусните рибени чорби. Тайната ни разкри Петранка Григорова. Малко преди Бяла се намира живописния и див плаж на „Карадере” - почти единственото недокоснато от кранове и бетоновози място по българското крайбрежие, населявано през лятото от любителите на дивите плажове. И за съжаление май и там започват да се протягат урбанистичните интереси.
Чуйте героите в звуковия файл.
Учени са открили, че най-силният магнит на света бил възглавницата рано сутрин. Най-силният магнит за събуждане е кафето, а за усмивки и добро настроение – сутрешната програма на Радио Варна. Новият ден ви очаква на любимите честоти във времето от 6.00 до 10.30 часа, в което Иван Барбов, Александър Йорданов и звукорежисьорът Петър Венков..
По ваш сигнал проверка защо се бавят плащанията от държавата към социалните асистенти? Интерюв със заместник-кмета на Община Варна Снежана Апостолова. Дипломанти от Института за кулинарни изкуства във Варна представиха своите проекти под наслов „Иновация и креативност“. Правната комисия към Общински съвет-Варна даде положително..
Каква е съдбата на излезлите от движение автомобили, които все още са паркирани в много от варненските квартали – разговор по темата със зам.-кмета в Община Варна, Илия Коев; Репортаж от ул. „Д-р Пискюлиев“ във Варна, където от днес стартира асфалтиране на улицата, по която се извършваше ремонт дълго време. Това ще доведе до използването на..
„Сутрин като стана, нямам търпение да си легна“, беше написал някой в социалните мрежи тази сутрин. На тези, които нямат търпение да превключат на честотите на Радио Варна когато станат, Иван Барбов, Александър Йорданов и звукорежисьорът Недялко Добрев обещават приятни сутрешни емоции във времето от 6.00 до 10.30 часа. Сладко да ви..
Специално интервю с Melissa Bonny (AD INFINITUM, KAMELOT). Представяне на дебютния албум на UNTOLD STORIES " Wind and Memories" – разговор с Даниел Елисеев. Димитър Димитров за новия албум на АТЛАНТИК "Atlantic In The Ocean Of Metal". В предаването ще звучи музика на: NIGHTMARE, К.П.М.Д., MASTER, H.E.A.T, GBH, VALHALORE, ALIEN WEAPONRY и др...
Страхил е малко село в община Вълчи дол, близо до границата с област Добрич, както и до някогашната граница с Румъния. Населението на селото е едва 17 души, предимно възрастни хора. Десетилетия назад обаче съвсем не е било така. Животът в село Страхил е процъфтявал, имало е работа и за младите. Нещо, което днес го няма. Много често, когато..