Четирима мъже тръгват на 19 юли от Варна, за да изкачат най-високия връх в Европа – връх Елбрус – издигащ се на 5 642 метра. В плана им влиза и друг, по-нисък връх – Казбек / 5033 м./. Освен предизвикателство той е и част от аклиматизацията към голямата цел. Мъжете се познават от години. Свързва ги любовта към планината, която се заражда тук в България и с времето се превръща в страст.
Когато планината започне "да те дърпа" – трудно можеш да устоиш. Когато изкачиш един връх, поглеждаш към следващия. Когато разбереш какво можеш – искаш да научиш можеш ли повече. Това се случва с Върбан Петков, Красимир Керчев, Цветомир Цонев и Недялко Недялков. Първият е пожарникар, вторият е експерт сигурност, третият е IT–специалист, а четвъртият сладкар. Идеята е на Върбан Петков. Останалите трима изобщо не се колебаят. Започват усилени тренировки, имат нужната екипировка и най-важното - силната мотивация. Намерението им е да стигнат и четиримата до върха. Успяват само двама – Върбан Петков и Красимир Керчев. Другите двама този път не са имали шанс. В Радио Варна представя разказваме тяхната история.
За да се изкачиш на най-високия връх в Европа - Елбрус е необходимо само да заплатиш туристическа такса. Сумата е минимална – 600 рубли, което се равнява на около 16 лева.Първото впечатлило героите в нашия разказ е спасителната служба, която е на изключително високо ниво. Но всяка история има начало и край. Разказват Върбан Петков и Красимир Керчев.
Започва изкачването – първо на по-ниския връх Казбек – висок 5033 м. По него четиримата приятели тръгват сами.
Инцидент с единия от четиримата приятели е причина по-ниският – връх Казбек да остане непокорен.
След случката със счупения крак на Недялко Недялков на вр.Казбек във варненската група се заражда колебание и мъжете се питат дали да продължат към Елбрус или да се върнат обратно. Кураж им дава именно Недялко, разказват Върбан Петков и Красимир Керчев.
Граница между Азия и Стария континент и мечта на много туристи - това е връх Елбрус, най-високият в Европа. Той е кратер на застинал вулкан, покрит целогодишно със сняг и ледници. Висок е 5 642 метра – място, на което студа определя мислите и действията.
Учени са открили, че най-силният магнит на света бил възглавницата рано сутрин. Най-силният магнит за събуждане е кафето, а за усмивки и добро настроение – сутрешната програма на Радио Варна. Новият ден ви очаква на любимите честоти във времето от 6.00 до 10.30 часа, в което Иван Барбов, Александър Йорданов и звукорежисьорът Петър Венков..
По ваш сигнал проверка защо се бавят плащанията от държавата към социалните асистенти? Интерюв със заместник-кмета на Община Варна Снежана Апостолова. Дипломанти от Института за кулинарни изкуства във Варна представиха своите проекти под наслов „Иновация и креативност“. Правната комисия към Общински съвет-Варна даде положително..
Каква е съдбата на излезлите от движение автомобили, които все още са паркирани в много от варненските квартали – разговор по темата със зам.-кмета в Община Варна, Илия Коев; Репортаж от ул. „Д-р Пискюлиев“ във Варна, където от днес стартира асфалтиране на улицата, по която се извършваше ремонт дълго време. Това ще доведе до използването на..
„Сутрин като стана, нямам търпение да си легна“, беше написал някой в социалните мрежи тази сутрин. На тези, които нямат търпение да превключат на честотите на Радио Варна когато станат, Иван Барбов, Александър Йорданов и звукорежисьорът Недялко Добрев обещават приятни сутрешни емоции във времето от 6.00 до 10.30 часа. Сладко да ви..
Специално интервю с Melissa Bonny (AD INFINITUM, KAMELOT). Представяне на дебютния албум на UNTOLD STORIES " Wind and Memories" – разговор с Даниел Елисеев. Димитър Димитров за новия албум на АТЛАНТИК "Atlantic In The Ocean Of Metal". В предаването ще звучи музика на: NIGHTMARE, К.П.М.Д., MASTER, H.E.A.T, GBH, VALHALORE, ALIEN WEAPONRY и др...
Страхил е малко село в община Вълчи дол, близо до границата с област Добрич, както и до някогашната граница с Румъния. Населението на селото е едва 17 души, предимно възрастни хора. Десетилетия назад обаче съвсем не е било така. Животът в село Страхил е процъфтявал, имало е работа и за младите. Нещо, което днес го няма. Много често, когато..