Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Разбиха наркогрупа в Бургаско, 12 арестувани

Снимка: Николай Христов

Операцията е проведена на територията на Бургаска област, след утвърден план от главния секретар на МВР гл.комисар Младен Маринов, и под прякото ръководство на Специализираната прокуратура. В нея са участвали служители на териториалния сектор „Борба с организираната престъпност“ към ГДБОП-МВР в Бургас и колегите им от Отдел „Наркотици“ при ГДБОП.

В хода на полицейските действия са задържани 12 участници в групата. На четирима от тях – на възраст 37г., 39г., 28г. и 22г., е повдигнато обвинение за извършено престъпление по чл.321 вр. чл.354а от НК. С решение на Специализирания наказателен съд им е повдигнато обвинение по чл. 321 от НК и им е наложена мярка за неотклонение „задържане под стража“.

В рамките на операцията са извършени множество процесуално-следствени действия в жилища и ползвани от задържаните леки автомобили. Иззети са около 1 кг различни видове наркотични вещества - суха зелена тревна маса - канабис, метамфетамин, кокаин, хашиш. Открити са 48 растения от рода на конопа, 18 от които били отглеждани в специално оборудвано за целта помещение на къща. При претърсванията са иззети още - газово оръжие, ножове и палки, а в дома на лидера на групата е открита и парична сума в размер на 15 490 лв. По първоначални данни групата е действала от началото на тази година на територията на страната и Бургаска област. Установено е, че участниците са прибягвали до използването на насилствени методи - заплахи и побои, при осъществяване на престъпната си дейност.

По случая е образувано досъдебно производство за извършено престъпление по чл.321 вр. чл.354а от НК, работата по което продължава под надзора на Специализираната прокуратура.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Слънчево и горещо време и на 5 август

От 18 градуса в Добрич и Разград до 24 градуса по носовете Емине и Калиакра са температурите тази сутрин. Във Варна термометрите показват 23 градуса.  А тмосферното налягане е 1015 хПа – по-високо от средното за месеца и до обяд слабо ще се повиши, след обяд ще се понижава. Относителна влажност на въздуха е 59 %. Слънчево, във вътрешността на..

публикувано на 05.08.25 в 06:15

Възможни са затруднения при покупката на е-винетки в следващите два дни

От 22:00 ч. на 5 август (вторник) до 4:00 ч. сутринта на 6 август (сряда), както и от 22:00 ч. на 6 август до 4:00 ч. сутринта на 7 август (четвъртък), ще бъдат извършвани дейности по актуализация на електронната система за събиране на пътни такси. По време на работата по нея са възможни затруднения при купуването на е-винетки и маршрутни кар ти...

публикувано на 05.08.25 в 05:57

Средиземноморието вече отчита негативните последици от затоплянето на водата

Нарушаването на хранителните вериги, спадът в броя на рибите, разпространението на инвазивни видове и други негативни последици от затоплянето на водата в Средиземно море се усещат все по-силно в Гърция, сочи проучване на гръцкия Център за морски изследвания (HCMR), цитирано от електронното издание на в. „Катимерини“.  Според проучването, в..

публикувано на 05.08.25 в 05:48
Снимката е илюстративна.

Заради умишлен палеж изгоряха 50 декара сухи треви и горска растителност в Тервелско

Около 50 декара сухи треви и горска растителност са изгорели в землището на село в община Тервел. Причината за възникналия огън е умишлен палеж. Извършителят е задържан. Малко преди 11.00 часа днес в ОД на МВР Добрич е получен сигнал на спешния телефон за горяща суха трева в местността „Саламана“ в покрайнините на село Безмер.  На място са..

публикувано на 04.08.25 в 17:22

Варненци поискаха оставката на председателя на ОбС-Варна на протест

Граждани се събраха пред офиса на строителната фирма, с която е бил свързан Христо Димитров, председател на Общинския съвет във Варна с плакати "Оставка","Свобода за Варна ","Свобода за Благо" и "Мутри вън". Те не пожелаха да говорят пред медиите и скандираха написаното на плакатите. Поводът, заявен в социалните мрежи, е обжалването от страна на..

публикувано на 04.08.25 в 16:41
архив

Откриха мъртъв делфин на брега в курорта Златни пясъци

Откриха мъртъв делфин на брега в курорта Златни пясъци. От РИОСВ-Варна съобщиха, че на 1 август чрез телефон 112 е постъпил сигнал за изхвърлен труп на делфин близо до буната на плажа пред хотел в курорта. На същата дата е извършена проверка на място от служители на екоиспекцията , при която е установен мъртъв екземпляр от вида муткур с..

публикувано на 04.08.25 в 15:54

Във Варна поставиха пилотно първия контейнер за зелен отпадък

Община Варна постави пилотно първия контейнер за събиране на растителен (зелен) отпадък. Той се намира на ул. „Веселина Цанкова“, в близост до хотел „Геолог“. Контейнерът е предназначен за клони, листа, трева и други биоразградими  отпадъци от поддръжка на зелени дворове и градини. Целта е насърчаване на разделното събиране на растителен отпадък и..

публикувано на 04.08.25 в 15:38