Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Любо Ганев представя фотоистории в "Светът отвисоко"

Скъпи приятели,

Добре дошли при мен на високото. И не се притеснявайте – няма да ви се завие свят. Обещавам ви само да се забавляваме с моите истински истории. Реших да ви представя досегашния си живот едно към едно. Без грим и каквито и да било други козметики. Картината на различните мои периоди – на луд хлапак и отписан за играта край мрежата юноша, на набеден търговец по времето на социализма, на звезда във волейбола и горд баща на двама сина, на настоящ бизнесмен и човек от управата на любимия ми спорт.

„Светът отвисоко“ не е разказ за живот по високите етажи. Това са приключенията на един много висок мъж с обувки 51-ви номер. Надявам се пътуването с мен във времето да ви хареса, повече отколкото например, когато се движите нагоре в асансьор.

Ваш

Любо ГАНЕВ

Така ни въвежда в света от високото волейболният ас на България Любо Ганев. Часове преди старта на Световното първенство по волейбол, Ганев ще раздава автографи на всички желаещи върху току-що излязлата от печат книга-фотоалбум със заглавие "Светът отвисоко".

След 18.30 ч. волейболната легенда ще бъде във Фензоната до Двореца на спорта и културата във Варна, където от 20 ч. българските национали излизат срещу Финландия в първи мач от Световното първенство. Преди това, от 18 ч. в Пресцентъра е и официалното представяне на Фотоалбума в морската столица.

Книгата "Светът отвисоко" е фотоисторията на един от най-популярните и обичани волейболисти на планетата. Наред с уникалните фотографии обаче, Любо Ганев е представен с неговите стотици забавни и поучителни случки, които съпътстват гиганта през целия му житейски път. Ще видите Любо в пълната му светлина: като неудържим малчуган в Русе, после като звезда на световния волейбол, като шеф, работещ неуморно за доброто на българския и световния волейбол, като бизнесмен, като любящ баща и вече дядо, като тв, кино и шоу звезда, като човек който обича да се раздава за хората, да ги радва и подпомага. Плюс множество богато илюстрирани статистики.
Луксозното издание в 200 страници голям формат с твърди корици от тази седмица вече е в книжарниците, в част от бензиностанциите и по моловете.

Следващата Презентация на книгата е в сряда от 12 ч. в Монбат Арена в Русе, а в София фотоалбумът ще бъде представен на 21 септември, петък, от 15 ч. в Зала Арена Армеец.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Футболистите на "Черно море" тренират баскетбол !? (ВИДЕО)

Студеното време и снегът във Варна вкара футболния отбор на "Черно море" да тренира в зала. Тренировката днес беше в зала "Владислав" и беше доста странна. Отборът беше разделен на две, като едната част футболисти тренираха футбол с ръце, където голове се бележат само с глава, а другата част играха класически баскетбол. Старшията Илиан Илиев и..

публикувано на 19.02.25 в 16:49

Затварят спортните игрища във Варна заради влошената метеорологична обстановка

Във връзка с влошените метеорологични обстоятелства и зимни условия спортните игрища на територията на ОСРК „Младост“, ОСК „Морска градина“, ОСК „Чайка“, ОСК „Аспарухов парк“, МСК „Владислав Варненчик“ и СК „Виница“ ще бъдат затворени. Това съобщиха от общинското предприятие „Спорт - Варна“. Оттам уточниха още, че спортните игрища ще възстановят..

публикувано на 19.02.25 в 12:56

Боецът Константин Стойков: Тръгнах да ставам агроном, но се отказах... (ВИДЕО)

Един от младите и качествени варненски бойци Константин Стойков ще бъде сред участниците в поредната бойна гала „Сенши“, която ще се състои на 22 февруари във Варна. Стойков има едно участие и вече познава характера на тази верига. Сега се надява в залата отново да има много негови фенове и да го подкрепят. Да чуем какво още каза той.

публикувано на 19.02.25 в 11:55

Христо Стоичков: Божил Колев ми е бил треньор и го уважавам (ВИДЕО)

Христо Стоичков уважи варненската футболна легенда Божил Колев, като снощи се появи на презентацията на книгата му. Присъствието на Стоичков предизвика много емоции сред присъстващите. Той сподели спомените си свързани с Божил Колев.

публикувано на 19.02.25 в 10:26

Отборът на "Марица" напуска Европа

Марица (Пловдив) загуби реванша от един от най-силните италиански отбори Игор Горгондзола (Новара) с 0:3 (21:25, 19:25, 14:25) гейма в двубой четвъртфиналите в турнира за Купата на ЦЕВ. Двубоят се игра пред близо 2000 зрители в зала Колодрума. Така Марица приключи евроучастието си за този сезон в историческия сезон за тима, в който отборът премина..

публикувано на 19.02.25 в 10:16

"Монтана" с победа срещу "Трешневка"

Баскетболният тим на Монтана записа победа над Трешневка 2009 с 81-67(12-17;19-20;20-16;30-14) м мач от Адриатическата лига.  За българките с дабъл-дабъл завършиха Сара Бут с 24 точки и 10 борби, както и Даниела Уолън, която бе близо до трипъл-дабъл с 22 точки, 11 борби и 8 асистенции.

публикувано на 19.02.25 в 10:14

Легендата Божил Колев представи книгата си

Надеждата на варненския и българския футбол Божил Колев днес представи автобиографичната си книга „От Черно море и ЦСКА до световния футбол“. В това издание е събрано всичко най-интересно от живота на терена и извън него на легендарния футболист. Редактор на книгата е Юлиан Атанасов. Божил Колев е роден на 12 януари 1949 г. в село Ракла, община..

публикувано на 18.02.25 в 19:05