Най-важното условие, на което трябва да отговарят извънучилищните занимания, е да са под формата на забавление за детето, а не да са натоварващи за него и да са му натрапени от родителите без да е искано неговото мнение. Основното е вашето дете да се забавлява с тях и да не го затрупвате със занимания с идеята ако може то да знае всичко и да е най-добре подготвено за бъдещето. За да изберете най-подходящото занимание за вашето дете, трябва да имате предвид мнението му, неговите предпочитания, неговия характер и възможности.
Какво точно представляват извънучилищните занимания?
Първото е – детето да им се наслаждава, да го прави с удоволствие. Това са занимания на детето извън часовете в училище. Главната им цел е детето да се научи да се забавлява и в същото време да го разсеят от обичайните му задължения през деня. Тези занимания могат да са в или извън училище. Изборът зависи най-вече от това, което предлага всяко училище, от цената и от часовете и дните, в които ще се провеждат. Детето не трябва да се чувства натоварено от тези занимания, а напротив – те трябва да го забавляват, да го разсеят, да му действат успокояващо след изморителния ден в училище. Не ги изисквайте от детето, не гонете целта то да е винаги перфектно в това, с което ще се занимава.
Какъв тип дейност да изберем?
Изборът на извънкласно занимание зависи не само от нас, но и от мнението на нашето дете. В никакъв случай не го записвайте на нещо, само защото на вас много ви харесва. Можете да го ориентирате, да го посъветвате, но не и да му налагате нещо против волята му. Изберете дейност, която да е благоприятна за персоналното развитие на детето, да му помага във връзките му с околните, да стимулира неговите социални умения. Ако детето ви загуби интерес към заниманието и спре да ходи с удоволствие, не трябва да го задължавате – уверете се, че детето ви е напълно убедено, че не желае повече да посещава заниманието и не става въпрос само за моментен каприз.
Най-доброто извънучилищно занимание е според индивидуалността на вашето дете
За времето извън учебните часове или към какви дейности се насочват учениците? Отговорът ни дава Николай Капитанов, родител на второкласник, който от малък посещава творчески и спортни дейности. Защо изборът е точно този и какво подпомага извънкласната форма на обучение, чуйте в звуковия файл:
Остра нужда от кадри с висше образование в областта на техническите науки са заявили близо 80 на сто от представители на бизнеса в България, участвали в анкета на Българската търговско-промишлена палата. 22 на сто от участвалите в проучването са посочили необходимост от висшисти в областта на природните науки, математиката и информатиката, а 19..
За промяна на продължителността на обучението за придобиване на образователна степен „бакалавър“ за специалност „медицинска сестра“ и специалност „акушерка“ от 4 на 3 учебни години настояха от Управителния съвет на Съвета на ректорите на висшите училища по време на съвместно заседание с министъра на образованието и науката Красимир Вълчев днес...
32% от българите имат позитивно отношение към кабинета "Желязков", но други 39% са на противоположното мнение и не одобряват новото правителство. Това сочи социологическо проучване на "Тренд", съобщи социологът Димитър Ганев. Икономическата тревожност сред българите остава висока. Проблем номер 1 за населението е повишаването на цените. Според запитаните..
Наближаването на 8 март традиционното засилва търсенето на дамска козметика. Рисковете да попаднем на фалшиви парфюми в този период също нарастват, напомнят от онлайн платформата „Ние, потребителите“. От там отбелязват, че макар репликите да копират в голяма степен оригиналите по външен вид, дизайн, надписи, цветове, флакон и опаковка, все пак има..
Все още не се е стигнало до апогея на протестите в Гърция. Това коментира за обзорното предаване "Позиция" на Радио Варна кореспондентът на БНР в южната ни съседка Катя Пеева. Масовите недоволства са с искане за правосъдие заради виновните за влаковата катастрофа преди две години, защото, "не е виновен само началникът на гарата в Лариса" , подчерта..
По повод 125-годишнината от кончината на Капитан Петко Войвода в музея на Възраждането във Варна е подредена изложбата "От Киноцентъра до музейната витрина". В нея са показани автентични народни носии от фонда на Историческия музей в град Попово. Облеклата са част от колекция, събирана през 70-те и 80-те години на миналия век от екипа на серийния игрален..
Ръчна машина за плетене на прежда е най-новият експонат в постоянната експозиция на Музея за нова история на Варна. Машината е на фирмата "Дюбие", модел 1930 година. В онези години това механично устройство е било мечта за всяка домакиня, защото с него плетенето се е превръщало в бързо и удобно. "Точно това е едно нововъведение за времето си, което е..