Сафрид и чернокоп дава в момента морето, коментираха за радио Варна рибари, които редовно хвърлят въдица от брега на Морска гара. В последните дни силният вятър пречи на риболова и не се хваща почти нищо. В най-добрия случай излиза много дребен сафрид, има и дребни попчета. А иларията е почти на свършване.
Сафридът се хваща на чепаре, чернокопът - на блесна, споделят рибарите. Морето дава рано сутрин, когато е още тъмно, затова най-сериозните са метнали въдиците още в 5 часа. Студено е, но те са екипирани с ветровки, шапки и специални ботуши. Понякога рибата се хваща и надвечер.
Паламуд вадят в Бургас, но във Варна водата е още топла и рибата няма да дойде до брега, не крият разочарованието си местните. Иначе паламуд има, но се хваща вътре в морето, а за това трябва да имаш лодка. Излизат и по-едри риби - по килограм и нещо отгоре парчето.
Има и рибари, които казват че са такива "долу-горе". Това ще рече, че идват на брега от време на време, ей така за удоволствие. Хвърлят въдица за попчета, да хванат колкото за един тиган. Но и попчетата сега били дребни.
От всяка къща излиза отрова и влиза в морето, коментират още рибарите. Отделно отрови изхвърлят и корабите. Затова и рибата по варненското крайбрежие много е намаляла. По-старите мъже помнят и разказват, че навремето е имало катери, които са обирали машинните масла и другите отпадъци. Сега такова нещо няма.
Чуйте рибарите в звуковия файл:
Атанас Зафиров и Борислав Гуцанов отиват на балотаж. Това е резултатът от първия тур в гласуването за председател на БСП на делегатите на 51-ия конгрес, научи "Хоризонт" от свои източници. Разликата помежду им е в полза на Зафиров. Трети се е класирал бившият председател на софийската организация Калоян Паргов, четвърти е..
Министерството на туризма инициира създаването на карта на важни, но недостъпни и труднодостъпни туристически и културно-исторически обекти. От ведомството ще настояват за финансиране на необходимите ремонти и подобрения, които ще улеснят достъпа на посетители и ще подпомогнат развитието на местния туризъм. От туристическото министерство ще работят..
Слаб сняг вали във Варна и региона, пътищата са проходими при зимни условия. Проблеми с натрупването на повече сняг е имало на обръщачите на автобусите в квартал "Владислав Варненчик" и в квартал "Галата" в район "Аспарухово", но са изпратени на място фирмите за снегопочистване и автобусите излизат нормално-съобщи дежурния в община Варна...
30 процента е избирателната активност в село Ягнило, община Ветрино на частичните местни избори за кмет, които се провеждат днес. Гласуването протична нормално, каза за Радио Варна председателят на Общинската избирателна комисия във Ветрино Георги Андреев. В селото има една избирателна секция. Около 130 души имат право на глас. От тях до 11:30 са..
Европейският съюз планира да блокира вноса на определени хранителни продукти, изготвени по различни стандарти, в опит да защити фермерите си, повтаряйки реципрочната търговска политика на американския президент Доналд Тръмп, предаде Ройтерс, позовавайки се на публикация на в. "Файненшъл таймс". Следващата седмица Европейската комисия ще съгласува..
Четирима души са загинали, други са ранени при тежка катастрофа край Видин на разклона за град Дунавци, съобщава агенция БГНЕС, цитирана от БНР . На главен път Е79 са се удирили пътнически бус с пловдивска регистрация, управляван от 48-годишен мъж от гр. Хасково и товарен автомобил с прикачено полуремарке със софийска регистрация, шофиран от 55-годишен..
Цените на повечето зеленчуци са по-ниски на борсите у нас тази седмица, докато плодовете са по-скоро в посока нагоре, показват данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ), публикувани в седмичния ѝ бюлетин, предава БТА. Индексът на тържищните цени (ИТЦ), който отразява движението на цените на хранителните..