Състави от цялата страна участват в 23-тото издание на Националения фестивал „Листопад на спомените 2018” . От петък до неделя на сцената в Двореца на културата и спорта ще излязат стотици изпълнители, каза за Радио Варна председателят на организационния комитет и председател на общински съвет на "Съюз на пенсионерите 2004" Катя Дамянова. Основан през 1997 г., фестивалът представя любителското творчество на пенсионерски състави за български фолклор, стари градски песни и шлагери.
И тази година събитието се финансира от Община Варна, допълни Геновева Михова, председател на фондация "Лиспопад на спомените". В последния ден ще бъде представен сборника със стихотворения.
Мото: „От миналото, в настоящето, за бъдещето!”
19.10.2018 г.
Първи концерт- 10:00 -13:00 ч. /от 13:00 до 14:00 ч. почивка/
Втори концерт – 14:00 -16:30 ч. /16:30 -17:00 ч. почивка/
Откриване на изложбата на Задругата на майсторите на народните занаяти – 16:30 ч.
Тържествено откриване на фестивала – 17:00 ч.
Трети концерт- 17:20 – 20:00 ч.
20.10.2018 г.
Първи концерт – 10:00 -13:00 ч. /от 13:00 до 14:00 ч. почивка/
Втори концерт –14:00 -16:30 ч. /16:30 -17:00 ч. почивка/
Трети концерт- 17:00-20:00 ч.
21.10.2018 г.
Концерт- 10:00 -13:00 ч.
Заседание на журито-13:30 ч.
Премиера на стихосбирката „Листопад на спомените” и награждаване на отличените автори – 14:30 ч.
Гала концерт и закриване на фестивала. Връчване на наградите- 17:00-20:00ч.
Арт галерия "Папийон+ има удоволствието да срещне почитателите на изящното изкуство с прекрасна колекция творби от многообразното творчество на талантливия художник Иван Стратиев. От 10-ти до 31-ви октомври, в навечерието на своята шестдесет и пет годишнина в изложбената зала на галерията авторът показва най-новите си творби, обединени от темата..
Изложбата „Присъствие 12“ е поредният спомен за варненския художник Димитър Манолов. По традиция тя е подредена в галерия „Арт Маркони“. Това не са само едни картини. Това са истории, каза за Радио Варна галеристката Ваня Маркова. "Винаги по това време я правим. Тази е 12-та, откакто Митко ни напусна. Но всъщност това е повод първо да си..
На 11 октомври се игра дългоочакваната есенна премиера в Драматичен театър „Стоян Бъчваров“ на „Време разделно“. Режисьорът Бина Харалампиева продължава своята поредица от театрални адаптации на литературна класика с варненската трупа след хитовите спектакли „Тютюн“ и „Под игото“, които не спират да покоряват сърцата на публиката в цялата страна. В..
Единадесетото издание на Международния кино-литературен фестивал „Синелибри" започва днес и ще продължи до 3 ноември под мотото „Пяната на дните", съобщиха организаторите. От днес до 9 ноември е онлайн изданието на фестивала чрез платформата Нетера. Във Варна на голям екран филми от програмата могат да бъдат видяни от 18.10 до 2 ноември. В..
На 12 октомври, след 11:00 часа, българските песни, участващи в конкурсната програма на 13-ия Европейски фестивал за детска песен „Златни искри“ , ще бъдат представени в радиопредаване на БНР – Радио Варна. Това ще се случи в рамките на предаването за българска поп- и рок музика „Може би ДА“. Слушателите ще имат възможността не само да чуят..
Между 17 и 19 октомври във Варна ще се проведе 13-ото издание на Европейския фестивал на детската песен "Златни искри", което ще събере във Варна композитори и текстописци от Европа. Този фестивал е посветен на оригиналните детски песни, създадени от професионални автори и предоставя възможност на композиторите да споделят своите творчески идеи с..
Унгарският писател Ласло Краснахоркаи (71 г.) печели тазгодишната Нобелова награда за литература. Обявяването на лауреата на престижното отличие бе излъчено от официалния сайт nobelprize.org. Обявяват лауреата на Нобеловата награда за литература "Нобеловата награда за литература за 2025 г. се връчва на унгарския автор Ласло Краснахоркаи за..