"Ние доведохме до фалит "Градски транспорт". Това заявиха таксиметровите шофьори във Варна по време на поредния протест за по-високи тарифи. Според тях таксиметровите централи умишлено - заради конкуренцията, държат тарифата на минималния праг, фиксиран от Общинския съвет. Така таксиметровата услуга в града е достъпна за всеки и хората ползват таксита вместо автобусите на "Градски транспорт", смятат шофьорите. Това довело до големи загуби на общинския превозвач, ще доведе до фалит и тях. Затова те искат Общинският съвет да коригира минималната цена, за да не стават водачите залог на политиката на централите.
Според таксиджиите себестойността на услугата, която те предлагат, е между 0,97 и 1,30 лева на километър пробег. Те обаче продължават да возят на 0,78 лева и изнемогват. Отделно през януари трябва да платят 700 лева застраховка и 800 лева за алтернативния годишен данък. "Не просто не печелим, а не можем и минималната заплата да изкараме на месец. А само, за да започне да кара такси човек, му трябват стартово 13 500 лева, отделно 20 000 си дал за колата. Като добавим към това и ежедневния риск - най-малката глоба на ДАИ е 1500 лева, а и рискът за живота ни - возим всякакви хора, се оказва, че няма смисъл". Така таксиджиите описват проблемите си, които заявиха в серия от протести.
Според протестиращите след Нова година във Варна ще има не повече от 800 таксита, защото повечето от тях ще се откажат от тази дейност.
Около 100 са днес протестиращите шофьори пред общината. Повечето от тях държат в ръцете си плакати с надпис "Такси" и протестни послания. След 30-тминутен протест те бяха приети от Тодор Балабанов - председател на Общински съвет - Варна.
След срещата с него таксиметровите шофьори заявиха, че прекратяват протестите. Балабанов пое ангажимента да представи исканията им за разглеждане на заседания на постоянната комисия по Транспорт.
За Радио Варна председателят на синдикат Авто-94 Димчо Иванов заяви:
Добрич ще отбележи 145 години от рождението на писателя Йордан Йовков със съвременен спектакъл, обединяващ в себе си музика, танци и текст. Инициативата е финансово обезпечена от Министерството на културата по проект „Добрич арт“, който ще се осъществи от Общинския културен институт. Сцената на изявата ще бъде в градския парк „Св. Георги“, а самият..
„В допълнителните 50 милиона за здравеопазване във Варна не са предвидени никакви средства за кариерното развитие на работещите в общинските здравни заведения. Акцентът е върху закупуване на нова апаратура и най-вече върху строително-монтажни дейности“. Това коментира в предаването „Позиция“ на Радио Варна, варненският депутат от ПП/ДБ д-р..
Жители на аксаковското село Долище, Варненска област, излязоха на протестно събрани в центъра на населеното място заради опасната отсечка от 2,5 километра, която е половината от пътя към Варна и трябва да бъде ремонтирана от общината в морския град. Отсечката е толкова разбит, че вече е опасна и непроходима - казаха хората. Те поискаха спешен авариен..
Тази седмица Варненският общински съвет гласува в бюджета на общината да бъдат предвидени близо 50 милиона лева, които през следващите три години ще бъдат инвестирани в развитието на общинското здравеопазване. „С парите ще се закупи модерна апаратура и ще бъде извършен ремонт на сгради в четирите общински болници и ДКЦ-тата в града“. Това..
Пореден протест срещу застрояването на Морската градина и крайбрежната алея беше организиран днес във Варна. Потестиращите отново призоваха за спиране на автомобилие в Морската градина и превръщането на крайбрежната алея в пешеходна зона. "Всичко да е пешеходно, безопастно, красиво, както би следвало да се очаква във всеки парк. Но..
Да бъдат представени бъдещите инвестиционни намерения за развитие на Крайбрежната алея настояват от сдружението "Варна диша". Това каза Милена Пехливанова, съосновател на сдружението, която припомни, че днес отново ще бъде проведен протест. По думите й инвеститорът "Холдинг Варна" не показва цялата картина. В момента започна проект за изграждане на..
Община Добрич спира разширяването на обхвата на платеното паркиране в областния център. Проектът беше подложен на обществено обсъждане в продължение на три месеца и предизвика масово недоволство сред жителите на Добрич. „Синята зона“ обхваща едва 665 места и е разположена единствено в идеалния център. Информация на кореспондента ни Мая Райнова...