Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

На 3 декември ще бъде открит Коледният базар в Добрич

Снимка: БГНЕС

Майстори на художествените занаяти, художници, производители на хлебни и сладкарски изделия, на празнична украса и сувенири ще могат да се представят на традиционния Коледен базар, който община Добрич организира от 3 декември на площад „Свобода“.

В къщичките на базара ще се предлагат Коледни и Новогодишни картички, сурвакници, месни и млечни продукти, мед и пчелни продукти, празнични десерти, ядки и плодове. Заведения за бързо хранене ще предлагат подходящо за празника меню – греяно вино и други топли напитки, прясно приготвена храна, безалкохолни напитки. Крайният срок за подаване на заявленията за участие в празничното изложение е 23 ноември, съобщават от общината. На 28 ноември от 10 и 30 ч. в малката зала на общинската администрация ще бъде теглен жребият за разпределение на местата. Разрешенията за участие ще се издават на 29 и 30 ноември в центъра за услуги и информация на първия етаж в сградата на община Добрич.

Базарът ще продължи до 3 януари 2019 г.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Криминалисти разбиха наркооранжерия край Варна

При операция за противодействие на производството и разпространението на наркотични вещества, служители на отдел „Криминална полиция“ при ОД на МВР - Варна, съвместно с колегите си от Пето РУ са проверили имот в местност КК „Чайка“, обитаван от 60 -годишен мъж. В къщата, криминалистите открили три помещения пригодени, като оранжерии, оборудвани със..

публикувано на 15.03.25 в 14:27
Владимир Митев

Владимир Митев: Румъния не би желала да избира между Европа и САЩ

Крайният срок за подаване на заявления в румънското Централното избирателно бюро за участие в президентските избори изтича днес. Немалко са въпросителните около кандидатите, които ще бъдат допуснати за участие, както и около нагласите на избирателите. Една от тези въпросителни е участието в изборите на лидерите на двете румънски крайнодесни..

публикувано на 15.03.25 в 13:58
Юрий Асланов

Юрий Асланов: Силният човек в управлението е Делян Пеевски

Управляващото мнозинство е по-стабилно, отколкото изглежда. Правителството няма да подаде оставка поне до края на годината, особено след подкрепата от ДПС-„Ново начало“, която до сега беше тайна, а сега вече е явна. Това мнение изрази в предаването „Позиция“ на Радио Варна социологът Юрий Асланов. След като Делян Пеевски каза, че ще подкрепи..

публикувано на 15.03.25 в 13:19
Ивелин Михайлов

Ивелин Михайлов: Влизаме в парламента, за да се изправим срещу мафията

ПП "Величие" влиза е в парламента, за да спре корупцията, прокарването на мафиотски практики и да води борба с "дълбоката държава" . Това коментира идеологът на партията Ивелин Михайлов в обзорното предаване на Радио Варна "Позиция". Михайлов отбеляза, че има 99% шанс и той да положи клетва като депутат. Конституционният съд е взел решението за..

публикувано на 15.03.25 в 11:20

От МВнР предупреждават през уикенда да се избягват пътувания до Сърбия

За днес с е планиран пореден организиран мащабен протест в Белград. Възможни са прекъсвания в мобилните комуникации, нарушаване на множество обществени услуги, включително спешна медицинска помощ, големи пътни задръствания и други, съобщи Министерството на външните работи.„Съветваме българските граждани и автомобилни превозвачи да избягват..

публикувано на 15.03.25 в 08:36

Около 25 градуса във Варна днес

Днес ще има значителна висока облачност, вечерта от запад ще се появи и средна и до полунощ ще започнат валежи от дъжд. Ще духа умерен, временно силен, северно от планините поривист вятър от югозапад и юг-югозапад. Остава необичайно топло за сезона с максимални температури между 24° и 29°, малко по-ниски по северното крайбрежие, за Варна около..

публикувано на 15.03.25 в 08:33

Ресторантьори се готвят да спрат тока в заведенията в знак на протест

За подготовка за незабавни протестни действия част, от които започват още през почивните дни, предупреждават от Сдружение на заведенията.  "9 минути тъмнина за 9% ДДС” е насловът, който използват за акцията си срещу върнатия 20% ДДС. От бранша настояват за преференциалната по-ниска ставка. Във всички заведения в страната в 21,00 часа ще изгасне..

публикувано на 14.03.25 в 19:52