Човек винаги може да бъде добър и без да е много богат. Доказва го едно варненско семейство, което от няколко години живее във Вълчи дол. Димчо Димов е потомствен ситничар. Неговият баща освен занаята му оставил и една стара зидана фурна, която прави най-вкусните закуски. Преди обаче да се завърне в родното село, той бил ученик на Борис Бабаеленов, Байчо Баев, Бати Реджеб, Жоро Еклера. Не успял да се пребори с конкуренцията във Варна и отива на село. "Там сега е много трудно, особено в дните между празниците", сподели Димчо Димов. "На ръба сме на оцеляването", допълва го съпругата Даниела. И въпреки това не губят добротата и надеждата. Никога не са се разделяли с вярата и човещината. Затова и продължават да пишат в дебелата книга взети без да са платени продукти от фурната, но хората ги обичат и това ги топли. Както и върнатото добро.
В дните преди Нова година за пореден път си припомниха за своето приятелство с писателя Захари Карабашлиев. И за опита да зарадват неговото семейство с нещо вкусно преди той да замине за Америка през 1997 година.
Всичко е добре описано в разказа "История с торта", който може да се прочете и в интернет. Сюжетът е разказан и в кратък филм, който печели световно признание. А главният герой се оказва онзи същия мъж, който искал да зарадва своя приятел, но тъй като времето се влошило, тортата получили децата на най-бедния жител на селото.
Историята на 46-ти пехотен добрички полк разказва изложба, подредена в Регионалния исторически музей в Добрич. Акцентът на експозицията е върху участието на безстрашните над 2 000 войници в заключителните битки преди края на Втората световна война (ВСВ). Изложбата е съвместна с Регионалния клуб „46-ти Пехотен Добрички полк“. Откриването на..
За поредна година Варна става част от инициативата „Европейска нощ на музеите и галериите“ с разнообразна и вдъхновяваща програма. Събитието се е утвърдило като неразделна част от културния живот на града, превръщайки се в очаквана традиция и любим повод за варненци да се насладят на една незабравима културна разходка. Тази година "Нощ на Музеите и..
От 21 юни до 17 септември жителите и гостите на Варна ще се насладят на изпълнения на европейски оркестри и световнопризнати инструменталисти, млади изгряващи звезди и утвърдени български музиканти. Откриването на фестивала "Варненско лято" ще бъде под диригентството на маестро Емил Табаков. Концертът е със солист впечатляващия валдхорнист Виктор..
От 16 май до 30 май в галерия "Тихото гнездо" на Двореца в Балчик гостува изложба живопис на Паруш Парушев. На 17 май /събота/ от 9 до 17:30 ч.,във връзка с Европейската нощ на музеите, ДКИ КЦ „Двореца“ предоставя свободен достъп на всички свои посетители до Холограмата на кралица Мария Единбург, която се намира във вила „Тихото гнездо“. Посетителите..
Над 100 археолози и повече от 20 доклада ще бъдат част от 63-ата Национална археологическа конференция, на която тази година Балчик ще бъде домакин от 27 май до 31 май в Мелницата. Конференцията ще бъде открита официално в първия ден вечерта от доц. д-р Тодор Чобанов, заместник-министър на културата, Николай Ангелов – кмет на община Балчик, доц. д-р..
На 17 май деца от Варна ще могат да изразят своето творчество и въображение чрез рисуване върху сюжетите от песни. Идеята на проекта „Слънчеви рисунки“ е да обедини музиката и визуалното изкуство, създавайки хармонична симбиоза между двете форми на изразяване. Създадените от Доно Цветков песни за деца, основно по стихове на Райна Пенева, Петя..
Непоказвани досега предмети, снимки, документи, афиши и плакати представя в най-новата си изложба Историческият музей в Провадия. С експозицията „Провадийската чаршия в началото на 20 век“ местната институция се включва в Европейската нощ на музеите. Изложбата включва много предмети от миналото, които са били в дюкяните на централната улица и..