Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Щангистът Ангел Русев ще получи бронзов медал след шампионата в Ашхабад

Ангел Русев
Снимка: sporttv

Българските състезатели по вдигане на тежести все пак взеха медал от световното първенство за мъже и завършиха 2018 година с отличие от най-големия шампионат. Освен това, тези дни те се сдобиха и с още един световен рекорд.
Ангел Русев вече е бронзов медалист в изтласкването при най-леките със своя опит от 140 кг, съобщава фейсбук страницата на БФВТ. Новината идва два месеца след шампионата в Ашхабад, тъй като при тестването на допинг пробите се оказва, че класираният непосредствено преди българина тайландец Тирапат Чомчуен е уличен в употреба на забранено анаболно вещество и резултатът му от 141 кг се анулира.
Така крайното класиране на световното в изтласкването на категория до 55 кг се променя и Ангел Русев става трети със 140 кг. Мястото на българина в двубоя остава непроменено - шести с 248 кг.
Освен отличието, Русев се сдобива и с още един световен рекорд за 18-годишни, тъй като неговият резултат в изтласкването превъзхожда обявения стандарт за новата категория 55 кг. Наред с това Русев постави още пет световни рекорда на първенството в Туркменистан.
Ангел Русев беше обявен за най-добър щангист на годината от БФВТ. През 2018-а освен медала, шестте световни рекорда и шестото място в двубоя от първенството на планетата за мъже в Ашхабад, той стана европейски шампион при 17-годишните и се нареди пети на европейското за мъже в Букурещ. В българската класация за Топ 10 на годината Ангел изпревари европейските вицешампиони за мъже Стилян Гроздев и Георги Шиков.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Ники Златев: Това е пъривят ми хеттрик в мъжкия футбол (ВИДЕО)

Николай Златев се разписа на три пъти вза „Черно море“ в мача срещу „Берое“ за победата с 4-0. Ники Златев направи отличен мач, а след него каза, че иска да запази топката с която записва първия си хеттрик при мъжете. Днес ви срещаме с него, както и със старши треньора на „моряците“ Илиан Илиев за мача със старозагорци и провала срещу..

публикувано на 05.08.25 в 11:55

Илиан Илиев: Мачът изглеждаше спокоен, но не беше така (ВИДЕО)

Старши треньорът на ПФК "Черно море" Илиан Илиев остана доволен от резултата срещу "Берое", 4-0, но категорично заяви, че мачът само е изглеждал лек отстрани. Според него обаче, това не е било така. Чуйте коментара на Илиев за двубоя със старозагорци.

публикувано на 05.08.25 в 07:45

Виктор Басадре: Това не е реален резултат (ВИДЕО)

Наставникът на футболния тим на "Берое" Виктор Басадре не остана доволен от резултата на "Тича". Тимът му отстъпи с 0-4 при гостуването на "Черно море". Басадре заяви, че това не е реален резултат. Чуйте какво сподели на пресконференцията снощи след мача.

публикувано на 05.08.25 в 07:35

"Черно море" победи категорично "Берое" с 4-0 (ВИДЕО)

"Черно море" победи като домакин "Берое" с 4-0. Жоао Педро се разписа в 39-та минута, а Ники Златев отбеляза втория и третия гол в 78-а и 88- минути на мача. Пак Златев се разписа от дузпа в продължението на срещата. така от изиграните три мача, "моряците" имат две победи и едно равенство.

публикувано на 04.08.25 в 21:48

Бербатов беше на "Тича"

Димитър Бербатов се появи на стадион "Тича" в компанията на Косьо Мирчев за да изгледат заедно мача "Черно море" - "Берое". Преди началото на срещата, а и по време на мача деца го "атакуваха" за снимки и автографи.

публикувано на 04.08.25 в 21:44

Шампионите очакват победителя от мача Шкендия - Карабах

Лудогорец ще играе срещу победителя от двойката Шкендия - Карабах за влизане в основната фаза на Шампионска лига, ако елиминира Ференцварош в третия квалификационен кръг. Първата среща е на 19/20 август в Разград, а реваншът - на 26/27 август в Северна Македония или Азербайджан.

публикувано на 04.08.25 в 15:52

"Левски" срещу АЗ Алкмаар или Вадуц

"Левски" ще се изправи срещу АЗ Алкмаар или Вадуц в плейофа за влизане в основната фаза на Лигата на конференциите, ако отстрани преди това Сабах. Това отреди тегленият днес жребий в Нион.  Първата среща е в София на 21 август, а реваншът седмица по-късно.

публикувано на 04.08.25 в 15:50