Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Предстои оглед на незаконните къщи във Войводиново

„Очаквам бърза и справедлива присъда за извършителите на побоя над 33-годишния мъж във Войводиново, който е с тежка телесна повреда“ – заяви в интервю за Радио Пловдив кметът на община „Марица“ Димитър Иванов. 

Той съобщи, че и днес около ромската махала в селото има полицейско присъствие. Разследващи преглеждат камери, заснели побоя.

Още днес започва и проверка за законността на постройките и за незаконно пребиваващи в махалата личности. Като число за незаконни сгради кметът Иванов назова 30-40. Около 200 са ромите с регистрация в махалата, но в нея живеят много повече. Предстои тяхното установяване – заяви Иванов.

Незаконните постройки ще бъдат премахнати, но преди това ще потърсим съдействие от Социално подпомагане за настанявене на бездомните роми, ако те нямат други жилища – поясни кметът на „Марица“.

Припомняме, че снощи около 300 души излязоха на протест, като жандармерията предотврати саморазправа на жителите с роми от махалата.

До масовото недоволство се стигна, след като двама роми пребиха военния Вальо Димов посред бял ден в неделя. Нападателите са задържани, а пострадалият е в болница, като му предстоят множество операции.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Катастрофа преди село Сенокос затруднява движението по пътя Добрич - Балчик

Катастрофа преди село Сенокос затруднява движението по пътя Добрич - Балчик, предаде БТА. В инцидента участват два леки автомобила, камион за доставки и тежкотоварен камион.  На мястото на катастрофата има линейки. Екипи на полицията регулират движението в района, то е затруднено, като може да се минава по черен път.  От Областната дирекция на МВР в..

публикувано на 11.08.25 в 16:32

Реставрират паметните плочи край Пантеона във Варна

Реставрация на паметните плочи около Пантеона във Варна вече е в ход, след като историкът Симеон Кулиш подаде сигнали за лошото им състояние. Първият сигнал е от април 2024 г., когато една от плочите е била силно повредена. През месец юли тази година Кулиш подава и втори сигнал, след като състоянието се влошава – падат още плочи, а надписите са..

публикувано на 11.08.25 в 16:05

Еднодневната винетка валидна 24 часа от началната ѝ дата и час?

Промени в Наредбата за таксуването за преминаване по платената републиканска пътна мрежа са публикувани за обществено обсъждане. За пътните превозни средства до 3,5 тона да може да се плаща за електронна винетка със срок 24 часа, считано от началата ѝ дата и час на валидност.  Това предвижда Проект на Постановление на Министерския съвет за промени в..

публикувано на 11.08.25 в 15:54
Илюстративна снимка, архив.

59-годишен с опасност за живота след падане от ел. тротинетка във Варненско

59-годишен мъж е с опасност за живота след инцидент с електрическа тротинетка. Четири часа след полунощ в събота жителят на с. Медовец пада от електрическата си тротинетка. Пострадалият получил пневмоторакс, фрактури на ключица и ребра.  Мъжът е настанен в отделение по хирургия, с опасност за живота, съобщават от полицията.

публикувано на 11.08.25 в 14:58

На Златни пясъци задържаха 29-годишна украинка, ударила полицай

В курортен комплекс "Златни пясъци" полицията задържа 29-годишна украинка за хулиганство, изразяващо се в грубо нарушаване на обществения ред. Младата жена е крещяла и обиждала минувачи, впоследствие тя е нанесла удар в тила на полицейски служител, извикан на място по сигнал.  Жената била оставена в ареста на полицейското управление за срок до 24 часа,..

публикувано на 11.08.25 в 14:51

Заради спад в интереса и нерегламентиран превоз много закрити линии от Варна до населени места в областта

Запазва се тенденцията за спад на пътуващите от автогара Варна до населени места в областта. Една от причините за отлива е нерегламентираният превоз по направления Варна - Девня, Варна - Аврен. Това коментира в предаването на Радио Варна "Новият ден" управителят на автогара Варна Веселин Михайлов. Много от транспортните фирми, за които той изрази..

публикувано на 11.08.25 в 14:30

Нова автобусна линия Варна - Пловдив обслужва маршрута от миналата седмица

Нова автобусна линия Варна - Пловдив обслужва маршрута от миналата седмица. Това каза управителят на автогарата във Варна Веселин Михайлов в предаването на Радио Варна "Новият ден". Той припомни, че много превозвачи досега са правили опити да възстановят направлението, но след това са се отказвали, тъй като се е оказвало икономически нерентабилно...

публикувано на 11.08.25 в 12:00