Бепрецедентна операция за изваждането на двегодишно момче, паднало в тесен и дълбок кладенец, се провежда в испанската община Тоталан, провинция Малага, съобщава телевизия 24 Horas. В операцията участват около 100 души от спасителните служби.
Момчето на име Хулен изчезнало в неделя, 13 януари. Търсещите го хора установили, че детето е паднало в сондаж за търсене на вода. Край кладенеца са намерени пакет сладки и пластмасова чаша.
Трудността идва от това, че диаметърът на сондажа е много малък – около 25 см, а дълбочината му е около 100 метра.
Спасителите са се опитали да спуснат камера, но тя е стигнала само до 70-ия метър.
Единият от вариантите е бил да се направи нова сонда в съседство и след това двата кладенеца да се съединят, но спасителите са се отказали от него поради технически трудности.
При това положение е взето решение да се прокопае хоризонтален тунел с дължина около 80 метра, като особеностите на терена позволяват това – сондата е на висок склон.
Представителят на испанската Гражданска гвардия Бернардо Молто е заявил, че спасителните дейности няма да спират, докато детето не бъде намерено и спасено.
Семейството е преживяло вече загуба на едно дете – миналата година е починал тригодишен брат на изчезналото сега момче.
Възобновена е работата по тръбопровода за отпадни води във Варненското езеро, след като държавата е отпуснала 5,9 милиона лева за разплащане с фирмата изпълнител. Това каза на пресконференция зам.-кметът на Община Варна Пламен Китипов. Досега фирмата е получила само 20-процентов аванс от цялата сума, а 80% от работата по проекта вече са изпълнени,..
Община Варна ще заведе насрещен иск срещу главния архитект Виктор Бузев, тъй като заради негов мълчалив отказ, не е реализиран проект на строителна фирма за жилищен комплекс, което е нанесло финансова вреда на общината в размер на 2,7 млн. лева. Община Варна е задължена да изплати на собствениците на поземлен имот сумата от 2 745 891,81 лв. заради..
48, 929 млн.лв. е бюджетът на община Балчик за миналата година, изпълнени са 88 процента или 43.256 млн.лв., обобщи главният счетоводител Михаил Димов на общественото обсъждане на отчета. Спрямо отчета за предходната година сумата е с над 3.3 милиона повече. Изпълнението на собствените приходи е близо до сто процента. Неизпълнението идва основно от..
Масирани проверки се извършват в района на Зеленчуковата борса във Варна във връзка с нерегламентирано изхвърляне и струпване на отпадъци. Вече са съставени актове на търговците за струпване на голямо количество смет от обектите им. Проверките на търговците ще продължат, докато не се научат, че трябва да спазват правилата, съобщи на брифинг днес..
Запорираха сметките на Община Варна, докато не бъдат извършени плащания по предявен иск от собственик на имот за 2.7 млн. лева за пропуснати ползи. Да бъдат забавени плащанията по заведения иск срещу Община Варна за над 2,7 млн. лева от собственик на имот са направили опити от общинската администрация, обясни още Китипов. Припомняме, Върховният..
Наблюдаваме един спокоен пазар, с нормални взаимодействия. Потребителската кошница за седмицата намалява с 2 лева – от 101 на 99 лева. това се дължи на сезонните колебания. Това съобщи председателят на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ) Владимир Иванов, предаде репортер на БГНЕС. Иванов направи седмичен обзор за движението на..
Пожарната обстановка в община Балчик се нормализира на фона на високите температури, повишения брой на произшествията по-рано този месец и ситуацията в момента в страната. Но огнеборците работят според указанията на националния план за защита при бедствия, т.е. засилени дежурства и удвояване на смените. Това коментира началникът на Районната служба..