За най-красива коледна украса на фасада на обществена сграда гласуването определи Медицински университет "Проф. д-р Параскев Стоянов" - Варна. Отличието се получава за втора поредна година. Украсата беше направена под ръководството на дизайнерите Христина Тачева и Катина Димитрова.
Като най-сполучлива украса на фасада на жилищна сграда бе избрана къщата, чийто празничеН вид правят Георги Пенчев и Драгомир Павлов. И двамата са млади ел.инженери, които превръщат в професия осветлението във всичките му аспекти.
Близо 5 000 лева е цената на украсата на къщата по пътя за Виница, монтирани са почти 1500 метра гирлянди, лампички, различни светещи фигури и къщата с големия двор се превръща в приказен палат. Според инженерите Пенчев и Павлов използването на осветлението за украса е перспективен бизнес с добра конкуренция във Варна.
Добрата украса според Драгомир Павлов се прави от човек, който е професионалист и използва качествени материали. За Георги Пейчев не е важно сградата да има архитектурни качества, защото може да се украси и едно дърво и то да носи насторение, важно е човек да има желание и възможност. Техните домове са винаги украсени, а в момента работят за настроението, което носи Денят на влюбените:
Те мотивират в конкурса " Да украсим Варна за Коледа" да се включи и младият музикант Ганка- Хрисула Димова, която спечели грамота за участие.Младото момиче работи в магазин за антикварни предмети. Оттам си купила стъклена украса за елха, изработена в Белгия преди повече от половин век. Тя обича топлината, която се излъчва от добре подредената стая. Усетът за красота се оказва семейна черта, защото подобен приз получи и нейната майка.
Грамоти за участие бяха присъдени на детски градини и училища, големи търговски обекти и дори цял вход - 2 в блок 122 в квартал "Младост" във Варна.
"Важно е когато всеки един от нас лично допринася за по-добрия облик на града ни. Важно е когато желанието за красота, уют и хармония се принася и навън, защото тогава положителните емоции са споделени. Такова трябва да бъде общото ни усилие през цялата година, за да запазим облика на Варна и да го развиваме. Надявам се през следващата година повече хора да се включат в кампанията", каза при награждаването на победителите кметът на Община Варна Иван Портних.
Варна има богато архитектурно наследство. Всяка къща има облик, има лице, има изкуство. Това каза фотографът Гаро Кешишян, който допълни, че е разочарован от факта, че това богатство се затрива и бетонира. Не може да отива в ръцете на хора, които нямат чувство за изкуство и отговорност, категоричен е той. Какво става с този град, вместо да запазим..
Екипът на Министерството на труда и социалната политика вече работи по предложения за бюджета за 2026 година, като основен приоритет е повишаването на обезщетенията за втората година от отглеждането на дете, както и на помощта за раждане на първо, второ и трето дете. Това заяви министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов пред медии във..
Във връзка с постъпило заявление за организиране на шествие преди футболната среща между ФК „Спартак 1918“ и ПФК „Черно море“, на 16 август (събота) ще бъдат въведени следните временни промени в организацията на движението: -От 17:40 ч. до 18:30 ч. ще бъде преустановено движението на автомобили по бул. „Цар Освободител“ в участъка от кръстовището с..
Във варненския катедрален храм „Успение Богородично“ е Богородичната мозаечна икона „Геронтиса“ (Духовна старица). Тя е донесена на 26 декември 2012 г. , с благословението на тогавашния Варненски и Великопреславски митрополит д-р Кирил, от манастира „Пантократор” на Света Гора Атон. Пресвета Богородица е изобразена в молитвена поза в цял ръст...
С тържествена света литургия започна празникът на Варна в катедрален храм „Свето Успение Богородично“. Храмът се изпълни с хора отрано. Чуйте репортажа на Мариела Димитрова: В 10.30 на площад „Св. Св. Кирил и Методий“ ще бъде издигнат флага на Варна. В 19.30 изявени варненци ще бъдат наградени с почетни звания и отличия, след което ще има..
Петима възпитаници на Математическа гимназия „Д-р Петър Берон“ бяха отличени с плакет на Община Варна и грамоти за постигнати високи резултати на проведените тази година международни олимпиади по математика, информатика, лингвистика, география и физика. Павел Василев и Звездемир Пенев от МГ – Варна са сред наградените те разказаха за постиженията си в..
Един човек е загинал, а поне 5-ма са ранени при тежката катастрофа между автомобил и автобус на градския транспорт в София, предаде БНР. Сигналът за инцидента е подаден в столичната "Пътна полиция" в 01:56 часа. Тогава автобус, който се е движил по нощната линия, се е ударил с лек автомобил на кръстовището на столичните булеварди "Възкресение" и..