Всяка една от държавите има различни проблеми в развитието на туристическия продукт. Липсата на кадри се забелязва и в трите страни, коментира един от организаторите на събитието Цветалина Генова.
„Имаме уникални ресурси, но често се случва да не ги използваме по възможно най-добрия начин. Затова изоставаме значително. Поканили сме представители на бизнеса, които да убеждават колегите си, че процесът не е сложен, че има начин въвеждането на новите неща да бъде печелившо”, допълни Генова.
Кулинарна демонстрация на иновативни технологии ще представи днес шеф Хю Бутин. Акцент в неговата презентация са отпадъците и неатрактивните на пръв поглед продукти. Крив пипер, ябълки с петна, наранен карфиол е подбрал от магазина той, и ще сготви пред публиката салата от печени зеленчуци.
Сред гост-лекторите днес е и доц. Десислава Димитрова, доцент в Института по биоразнообразието и екосистемни изследвания към БАН и координатор на „Slow Food” в България.
Албания в момента е страната, която най-осъзнато работи за съхранението на своята кулинарна традиция и история. В рамките на „Slow Food” има Aлианс на готвачите. 21 водещи албански готвачи се обединяват в името на това да съхранят албанските рецепти, да помагат на малките производители, които да развиват традиционния албански вкус”, посочи Димитрова.
Участниците в двудневния форум ще участват в отворени дискусии, за да обменят опит помежду си и разгледат приложимостта на представените подходи в своята работа.
Три изсъхнали иглолистни дървета създават предпоставка за възникване на пожар до бл.63 в кв.Чайка, алармираха в редакцията на Радио Варна, живеещи там. Дърветата са с височина до седмия етаж на 15-етажния блок и се намират на няколко метра от него, установи наша репортерска проверка. Домоуправителят на блока Марциан Янакиев разказа, че..
Виктор Минчев е сред утвърдените специалисти по копирайтинг в България. Той е от Варна, базиран е в София и обслужва бизнеси от цялата страна. "Копирайт" е термин, произлизащ от английския език (copy – ръкопис, текстови материал; write – пиша). Копирайтър се нарича този човек, който отговаря за текстовата част на рекламата във всичките ѝ форми –..
Учени са открили, че въздухът в нашите апартаменти и автомобили може да е основният източник на микропластмаси, които могат да проникнат дълбоко в белите дробове. Според проучване на Университета в Тулуза, публикувано в PLOS One, възрастен вдишва до 68 000 микропластмасови частици с диаметър по-малък от 10 микрометра всеки ден – 100 пъти повече,..
Август започна с инициативата „Опознай Варна“ – посети петте забележителности от 100-те национални туристически обекта, организирана от Община Варна. Кампанията има за цел да популяризира културно-историческите забележителности на територията на общината и се организира по повод 130 години от началото на организирания туризъм в..
От 1 до 8 август Бяла се превръща в сцена за едни от най-обичаните български изпълнители. "Седмицата на морето" в Бяла започва– инициатива с над 30 години история, която събира жители и гости на града около общата любов към морето, музиката и лятото. Тази година програмата обещава вълнуващи концерти, детски конкурси, традиционни събития и..
В първия петък на август светът вдига халба в чест на една от най-старите и най-освежаващи напитки – бирата. Международният ден на бирата, макар и неофициален празник, се празнува сериозно от любителите и пивоварите. Пренасяме се във варненски бира-бар, където е и Жельо Ангъров – човекът зад бара с наливните кранчета, с богат опит и познания в..
От 1 август започва Богородичният пост. Един от четирите големи периоди на въздържание за православните християни. През следващите две седмици вярващите се подготвят духовно за празниците Преображение Господне на 6 август и Успение на Пресвета Богородица на 15 август. Богородичният пост напомня за важността на молитвата и въздържанието в навечерието..