Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нови шкафчета и свободен персонален достъп до Wi-Fi в ОУ "Васил Друмев"

Дигитализацията на българското училище е приоритет през 2019 година за Министерството на образованието. Работи се по реализирането на голям проект по Оперативна програма “Наука и образование за интелигентен растеж” за дигитални умения с 3 основни дейности, заяви министърът Красимир Вълчев в края на миналата година.Те са за създаване на електронно съдържание, до което ще имат достъп всички и ще е безплатно, обучение на учителите по преподаване на дигитални умения и обучение по компютърно моделиране отрано.


Едно от училищата във Варна, което вече внедри и разшири свободният достъп до интернет персонално за учениците, е ОУ „Васил Друмев”. Училището е осигурило и нови шкафчета в коридорите, с което се включва и в програмата на Министерството на образованието за олекотяване на раниците на учениците. Още за нововъведенията разказва директорът Красимир Димитров в интервю на Нина Милошевич:

Новите шкафчета за учениците в ОУ


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

МВнР реагира срещу присъствието на чуждестранен дипломат на протеста на "Правосъдие за всеки" в столицата

Министерството на външните работи придава изключително висока стойност на активния и ползотворен диалог с дипломатическия корпус, акредитиран в страната, както и на добрия дух на сътрудничество със задграничните представителства, осъществяващи своя мандат на територията на Република България.  Това се казва в позиция на Министерството на външните работи..

публикувано на 17.07.25 в 16:08

Окончателно: Болниците отново ще имат лимити за дейностите, плащани по НЗОК

Болниците отново ще имат лимити за дейностите, плащани от Здравната каса, реши окончателно Народното събрание. Тази поправка в Закона за здравното осигуряване беше прокарана от ГЕРБ в последния момент и приета от управляващото мнозинство заедно с промяната, която предвижда Здравната каса вече да има двама подуправители, съобщава БНР.  Според приетите..

публикувано на 17.07.25 в 15:28
Антон Славчев

ПП събира подписи за освобождаване на Антон Славчев от КПК

“Продължаваме Промяната“ започва събиране на необходимите 80 депутатски подписа за освобождаване на Антон Славчев от Комисията за противодействие на корупцията (КПК) и от Комисията за отнемане на незаконно придобитото имущество (КОНПИ). От ПП заявяват, че оставането на Славчев като ръководител и на двете комисии е абсолютно нетърпимо. Те подкрепят..

публикувано на 17.07.25 в 14:49

Започна заседанието за мярката на неотклонение на варненския кмет и тримата обвиняеми

С призив на заместник-председателя на Софийския апелативен съд Александър Желязков за въздържане от политически изявления в 14 часа започна съдебното заседание, на което ще се решава ще останат ли за постоянно в ареста кметът на Варна Благомир Коцев и останали трима обвиняеми за корупционни престъпления.  Желязков е част от тричленния състав, който..

публикувано на 17.07.25 в 14:39

РИМ-Варна представи модерна зала за детски ателиета

Новото музейно-образователно пространство в регионален исторически музей РИМ- Варна беше официално открито днес. Ремонтът и реновирането бяха реализирани по проект „Музеят – класна стая на бъдещето“ с финансовата подкрепа на Министерство на културата.  Амбицията на музея е пространството да бъде превърнато в живо място за учене, за срещи и..

публикувано на 17.07.25 в 14:23

КС потвърди: Законно е конфискуването на автомобилите на пияни и дрогирани шофьори

Конфискуването на автомобилите на пияни и дрогирани шофьори не противоречи на Основния закон, реши Конституционният съд. Колите на шофиралите след употреба на алкохол и наркотици, ако са тяхна собственост, ще бъдат отнемани на място, а ако не са, ще се плаща тяхната равностойност, съобщава БНР.  По този въпрос КС беше сезиран от Наказателната..

публикувано на 17.07.25 в 13:52
Илияна Йотова

Вицепрезидентът очаква информация от институциите за оттеглените показания на Диан Иванов

Вицепрезидентът Илияна Йотова каза, че очаква информация от засегнатите институции по въпроса с оттеглените показания на бившия заместник-кмет на Варна, който твърди, че Комисията за противодействие на корупцията му е оказвала натиск, съобщава БНР.  Диан Иванов: Показанията ми от 8 и 9 юли са дадени под натиск Тя каза, че от вчерашния и..

публикувано на 17.07.25 в 13:35