Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Комисията за защита от дискриминация ще приема в Балчик, Шабла, Крушари и Тервел

Регионалният представител на комисията за защита от дискриминация ще има изнесени приемни в област Добрич. В Балчик приемният ден с граждани е 13 март от 10.00  до 12.00 ч. в администрацията; в община Шабла – на 15-и; приемните в Крушари и Тервел съответно са на 19 и 22 март.

Комисията за защита от дискриминация е специализиран  орган, призван да провежда държавната политика в областта на равните възможности и равното третиране на всички граждани в България.

Различията между хората, основани на пол,  раса,  етнос,  религия, обществено положение, както и на какъвто и да било друг признак,  не могат и не бива да стават причина за неравенство,  привилегии или каквито и да било други прояви на нетолерантност.

Регионалният представител на Комисията консултира граждани, които са били обект на дискриминационни действия в работата, на улицата, в училище, в общината, в здравното заведение, в магазина, тези които се чувстват с нарушени права заради недостъпна архитектурна среда или редица други практики на дискриминация, и им оказва методическа помощ при подаване на жалби, сигнали, ако това  е необходимо. Регионалният представител в Добричко е г-жа Ширин Касаб.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Предстоят заседания на две комисии към Варненския общински съвет

Две комисии към Варненския общински съвет ще заседават през днешния ден.  В 9 часа се събират съветниците от комисията по здравеопазване. Те ще разгледат докладни записки, свързани с отпускане на еднократни помощи за лечение, за репродуктивни проблеми и за деца с редки болести.  В 10 часа започва заседанието на ПК „Социални дейности и жилищна..

публикувано на 28.07.25 в 06:48

Седмицата започва с топло време, висока влажност и очакване за валежи

Сутринта ще е слънчево. Около и след обяд от запад ще се развива купеста облачност и по-късно на места ще превали краткотраен дъжд с гръмотевици, валежи ще има и през нощта. Ще духа слаб до умерен вятър от северозапад, по крайбрежието следобед от югоизток.  Максималните температури слабо ще се понижат спрямо предходните дни и ще са от 32° до..

публикувано на 28.07.25 в 06:38

Медици излизат на национален протест

Национален протест за достойно заплащане и условия на труд на всички, работещи в здравната система предстои през днешния ден. Началото е от 18 часа пред Народното събрание в столицата.  „Властимащите предлагат нищожно увеличение на началната заплата за медицинска сестра и дипломиран лекар. Това за тях е най-доброто решение, всяко друго "ще..

публикувано на 28.07.25 в 06:17

Пожарът във Велико Търново - запален умишлено, има задържан (ВИДЕО)

Пожарът от тази нощ в боровата гора между кварталите "Бузлуджа" и "Чолаковци" във Велико Търново е запален умишлено. Извършителят е задържан, съобщава БНР.  Овладян е пожарът в гората между два квартала на Велико Търново Пожарът, който унищожи 30 декара борова гора и постави под сериозен риск десетки хиляди жители на два от най-големите..

публикувано на 27.07.25 в 19:17

Протестен марш в подкрепа на Благомир Коцев във Варна

Шести пореден протест в подкрепа на кмета на Варна Благомир Коцев и общинските съветници Николай Стефанов и Йордан Кателиев се провежда днес в морската столица.  Демонстрантите се събраха под арката на паметника "Осми приморски полк"  на кръстовището на бул. „Чаталджа“ и „Осми приморски полк“. В Деня на Освобождението на Варна - 27 юли, събитието е..

публикувано на 27.07.25 в 17:40

Промяна в организацията на движението заради протеста в подкрепа на Благомир Коцев днес

До 18:10 часа днес ще бъде спряно движението на пътни превозни средства по бул. „Осми Приморски полк“ (пътното платно, посока спирка „Явор“), в частта от кръстовището с бул. „Цар Освободител" до ул. "Царевец".  Няма да се обслужват спирките "Площад Съединение", "Чаталджа", "Паметника", "Явор", "Спортист", "Средношколска" посока сп. "Почивка", съобщиха от..

публикувано на 27.07.25 в 17:30

Пожари в страната, частично бедствено положение в три села в Ямболско (обобщение)

Обявено в частично бедствено положение за селата Козарево, Калчево и Търнава , съобщиха от Областната дирекция на полицията в Ямбол. Задействана беше системата BG-ALERT със съобщение, че пожарът е навлязъл в село Козарево. Хората са призовани да са готови за евакуация, пише в съобщението, изпратено от областния управител на Ямбол . Заради..

публикувано на 27.07.25 в 17:18