Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Море и... мениджмънт" с Валери Великов, на 13 март

Снимка: detimail

Как фирмите за корабен мениджмънт подбират персонала си? Какъв е основният стимул на завършващите студенти да започнат работа в търговския флот? Има ли глад за кадри или атрактивното заплащане е достатъчно условие за лесно набиране на служители? Отговорите са от капитан Адриан Евтимов – собственик на фирма за консултиране и подбор на морски специалисти и един от двамата български посланици в IMO.

Разговорът за моряшката професия продължава с капитан далечно плаване Румен Търев, който си спомня каква е било да си моряк през 70-те и 80-те години. „Да си моряк е истинско призвание, тази професия е всепоглъщаща”, споделя кап. Търев и ни разказва как един пенсиониран моряк запълва свободното си време.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

48 години от потушаването на пожара на танкера „Ерма“ - разказват спасителите на Варна

48 години от потушаването на пожара на танкера „Ерма“, на Пристанище Варна, при който хората и градът са били застрашени, бяха отбелязани на 23-ти юни с възпоменателна церемония. Тя се проведе на паметната плоча на името на генерал-лейтенант Илия Дончев, в градинката до жп гарата във Варна (на снимката част от ветераните пожарникари,..

публикувано на 27.06.25 в 12:15

На 23 юни в "От другата страна" по Радио Варна

На 23юни в "От другата страна" по Радио Варна Специално интервю с James LaBrie (DREAM THEATER). Представяне на пълнометражния дебют на ANONYME "Into The Vortex" – разговор с Андрей Чолаков. Нощният експерт по екстремен метъл Албена Цолова – Бета за концерта на PRIMORDIAL (28 юни, София). Разговор с Христо Пенев (FUTURE WAS PERFECT,..

публикувано на 23.06.25 в 14:25
На брега

В „Алея Култура“ на 22 юни

В „Алея Култура“ на 22 юни с Мартин Николов -   Започна ММФ „Варненско лято“ – акценти в програмата с Десислава Георгиева - началник отдел „Фестивали и проекти“ към дирекция „Култура и духовно развитие“ в община Варна; -   Изложба „Разливи“ на Станислав Памукчиев в галерия „A&G Art Meeting“; -   Продуцентът Борислав..

публикувано на 22.06.25 в 11:25
Chart

#812 ТОП 20 (20.06-27.06.2025)

публикувано на 20.06.25 в 18:16

На село отново в Николаевка

За втори,но не и за последен път нашият екип гостува в село Николаевка, община Суворово. На село винаги е хубаво да се завърне човек, за да вдиша аромата на спокойствието, за да усети близостта на земята, за да се приземи и разведри. Николаевка в момента е цялата в зеленина, чуват се птичи песни, чува се и резачка, защото има един единствен работник,..

публикувано на 20.06.25 в 10:14
Добруджа

НА СВЕТЛО на 18 юни с Валерия Василева

Нови преговори за заплатите в „Градски транспорт“ ЕАД – Варна - позицията на синдикатите: увеличение или ефективни протести. Дигиталното бъдеще на здравеопазването и п редизвикателствата пред медицинското образование.  Държавен архив-Варна представя книгата „Иван Драсов. Непознатият и недооценен деец на българското националноосвободително..

публикувано на 18.06.25 в 13:50

На 16 юни в "От другата страна" по Радио Варна

На 16 юни в "От другата страна" по Радио Варна Специално интервю с Alan "A.A. Nemtheanga" Averill (PRIMORDIAL, DREAD SOVEREIGN). Разговор с Венцислав Стойчев за дебюта на BLINDED THROUGH THE SEASONS "Revelations". HELLBØUND с участие на "W:O:A Metal Battle 2025" и дебютен албум "H.E.A.T" – разговор с Димитър Николов, Преслав Димитров,..

публикувано на 16.06.25 в 14:25