Малко късичка е дошла оградата на бул. "Владислав Варненчик", за да въведе в цялата й сила промяната на движението на кръстовището с ул. "Андрей Сахаров".
От вчера левият завой на бул. "Владислав Варненчик" към и от Гранд мол и Централните гробища е забранен. Поставени бяха заграждения в разделителната ивица при кръстовището с ул. „Андрей Сахаров“.
Така автомобилите, идващи от ул. „Андрей Сахаров“, при кръстовището с бул. „Вл. Варненчик“ няма да могат да правят ляв завой. За да продължат в посока центъра на града, те ще трябва да завият надясно и да направят обратен на светофара до Мол Варна. Колите, движещи се по бул. „Вл. Варненчик“ , пък няма да могат вече да завият наляво по ул. „Андрей Сахаров“. За целта те ще трябва да използват близкото кръгово кръстовище, за да преминат в обратната посока на движение.
С новите промени на движението светофарната уредба ще бъде демонтирана и вече не работи.
Загражденията обаче не могат да спрат пешеходците тъй като между отделните парчета на оградата има голяма дупка и с риск за живота си много хора продължават да пресичат тук - без зебра и светофар.
Днес се навършват три години от пълномащабното руско нахлуване в Украйна. " Този конфликт и начинът, по който реагира на него целият свят, показаха, че трябва да се разделим с илюзиите си за това, че редът, установен след Втората световна война, е нещо трайно. Путин напомни, че тези граници, които са се установили, и нормите, които сме приели,..
Общинският съвет на Шабла провежда сесия относно ветроенергийни паркове „Пролез“ и „Горичане“ 27 февруари 202 5 г. Общинският съвет на Шабла провежда днес специална сесия за експертно обсъждане на ветроенергийните паркове (ВЕП) „Пролез“ и „Горичане”. Инвеститорът в двата проекта, „НИМЕКС-2004‘ ЕООД, ще представи своите..
България ще поиска извънредни оценки за изпълнението на критериите за еврозоната от Европейската централна банка и Европейската комисия, обяви финансовият министър Теменужка Петкова, цитирана от БНР. БНБ с нова серия отговори за присъединяването към еврозоната Според данните на Евростат през януари страната ни е изпълнила и последния..
Днес бюджетът на държавата за 2025 година, както и бюджетите на Националната здравноосигурителна каса (НЗОК) и на Държавното обществено осигуряване (ДОО), ще бъдат внесени в Народно събрание. Това съобщи премиерът Росен Желязков в началото на извънредното заседание на Министерския съвет. Бюджетът за 2025 година си поставя задачи за балансиран растеж..
С повишаването на дневните температури може да започне поетапното отстраняване на редица компрометирани участъци и ремонтът на инфраструктурни елементи в пешеходната зона на Варна, съобщиха от общинския пресцентър. По разпореждане на кмета Благомир Коцев служители на кметството са направили обстоен оглед на пешеходната част от булевардите..
Представители на гражданската група “Математика за всички” взеха участие в Кръгла маса в Народното събрание за проблемите в образованието от 5-и до 7-и клас, организирана от народния представител Елисавета Белобрадова. На събитието присъстваха министърът на образованието и науката - Красимир Вълчев, бившият министър акад. Николай Денков,..
Украинската общност във Варна отбеляза третата година от началото на войната с Русия. Присъстваха и варненци, които подкрепят украинците в борбата им за запазване на териториалната си цялост. Присъстващите поставиха цветя на паметника на украинските воини, загинали за свободата на България, като така почетоха жертвите на руската агресия. Бяха..