Европейски проекти на стойност от 211 млн. лева се изпълняват в област Добрич, съобщават от Областния информационен център. В процес на изпълнение са 67 договора, като близо 80% от стойността им е безвъзмездна финансова помощ. Проектите са по оперативната програма 2014-2020 година и по Програма за морско дело и рибарство.
По Оперативна програма „Региони в растеж“ 2014-2020г. община град Добрич и община Генерал Тошево изпълняват 11 проекта за над 24 млн. лв. Община град Добрич ще инвестира европейски средства в реконструиране, обновяване и модернизация на образователна инфраструктура; предоставяне на социални услуги; създаване на привлекателна градска среда и енергийно обновяване на жилищни и обществени сгради.Бизнесът в областта изпълнява пет проекта по Оперативна програма „Иновации и конкурентоспособност“ 2014-2020 г. с над 2 млн. лв. БФП.
Средствата са за внедряване на иновации и повишаване на енергийната и ресурсна ефективност.
До средата на месец юли тази година проектите в областта са 114 и са на стойност от 211 милиона лева.
В Община Варна днес се състоя първото заседание на работната група, създадена с решение на Общинския съвет за изясняване на техническото на състояние на Аспарухов мост. В срещата участваха председателят на местния парламент Христо Димитров, заместник-кметът Димитър Кирчев, общински съветници – членове на постоянната комисия по транспорт, представители..
След първи януари всички договори автоматично ще бъдат превалутирани от лева в евро и клиентите не трябва да подписват никакви нови споразумения или анекси към старите, посочи Велимира Иванова, старши инспектор в Комисията за защита на потребителите - Варна. Иванова и Лора Георгиева, главен експерт от дирекцията на приходната агенция във Варна,..
Екоорганизации застават срещу новото отлагане на депозитната система за опаковките до 2027 г. Според екологичното сдружение "За Земята" това е стъпка назад в управлението на отпадъците и в изпълнението на ангажиментите към ЕС. Това каза в предаването на Радио Варна POST FACTUM Ива Димитровa, член на сдружението. Тя посочи, че действието на МОСВ е..
Кметът на село Гроздьово, община Долни чифлик, Ирхан Хасан е преминал към „ДПС-Ново начало“, научи Радио Варна. Информацията беше потвърдена от самия Хасан Ирхан. Той напомни, че на последния местен вот е избран като кандидат на ГЕРБ „Харесваме политиката на г-н Пеевски и това, че работи за хората. Другите не ни обръщат внимание. Имах разговори..
Около 37% от домакинствата в България се отопляват на електричество - с климатици и с термопомпи. Една от най-разпространените грешки, които хората допускат, е неправилният избор на мощност или размера на отоплителната система, което сваля ефективността и надува сметките. Това каза инж. Надежда Досева, експерт по енергийна ефективност и бивш..
Парламентът няма да заседава и днес заради липсата на кворум, предаде БНР. В пленарната зала се регистрираха само 53-ма народни представители, при необходими 121. "Регистрирани са 53, няма кворум, следващо редовно пленарно заседание – 22 октомври от 9:00 часа", обяви председателят на Народното събрание Наталия Киселова. В пленарната зала с..
Близо 300 нарушители, водачи на електрически тротинетки, са установени за една седмица във Варна по време на специализирана акция. От началото на годината досега са глобени над 2000 души. Това каза главен инспектор Петко Камбуров, началник на сектор "Пътна полиция". Най-честите нарушения са неносене на предпазна каска и управление на превозното средство в..